Trwa ładowanie...
d4lt1ce
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bezpieczeństwo na drogach poprawia się ... dzięki dzieciom

Oprócz lepszego stanu dróg na poprawę bezpieczeństwa wpływ mają też liczne akcje społeczne. Według ekspertów najskuteczniejsze są te skierowane do najmłodszych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce wypadku przy Dworcu Centralnym w Warszawie
Miejsce wypadku przy Dworcu Centralnym w Warszawie (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d4lt1ce

Jeszcze w 2004 r. w ponad 50 000 wypadków drogowych zginęło prawie 6 tys. osób, a w 2013 r. - niecałe 3,5 tys. osób w 35 000 kraks - wynika ze statystyk policji.

Jest to związane ze znaczną poprawą infrastruktury drogowej, ale też akcjami społecznymi policji, organizacji pozarządowych - mówi Ryszard Fonżychowski, prezes Stowarzyszenia Droga i Bezpieczeństwo, które organizuje m.in. kampanie edukacyjne w szkołach.

Jeśli ludzie nauczą się zachowywać na drodze lekkomyślnie, to trudno to zmienić; znacznie prostsza jest edukacja u podstaw - tak wyjaśnia, dlaczego większość akcji jest skierowana do dzieci.

d4lt1ce

Także rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Skołowski mówi, że takie akcje społeczne są skuteczne.

"Ale ich oddziaływanie trudno pokazać w liczbach. W ten sposób wpływamy na kształtowanie mentalności ludzi, a tego typu zmiany są zawsze najtrudniejsze. Bo nawet najbardziej restrykcyjne prawa bez profilaktyki mają słabą skuteczność" - wskazuje policjant.

d4lt1ce

Podziel się opinią

Share

d4lt1ce

d4lt1ce
Więcej tematów