Trwa ładowanie...
du5slfa

Benedykt XVI stanął w obronie Franciszka. Walczy ze stereotypami

Emerytowany papież napisał list do prefekta Sekretariatu ds. Komunikacji w Watykanie księdza Dario Vigano. Treść odnosi się do prezentacji zbioru 11 książek "Teologia papieża Franciszka". Benedykt XVI przekonuje, że książki ukazują Franciszka jako człowieka o głębokim przygotowaniu filozoficznym oraz teologicznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Benedykt XVI podczas swoich 90. urodzin w kwietniu 2017 r.
Benedykt XVI podczas swoich 90. urodzin w kwietniu 2017 r. (Forum, Fot: Media Punch/AKM-GSI)
du5slfa

W liście, który odczytał ksiądz Vigano podczas poniedziałkowej prezentacji kolekcji książek w Rzymie, Benedykt XVI podkreślił: "Pochwalam tę inicjatywę, będącą reakcją sprzeciwu wobec głupich uprzedzeń, zgodnie z którymi papież Franciszek jest tylko człowiekiem praktycznym, pozbawionym szczególnej formacji teologicznej i filozoficznej, podczas gdy ja miałbym być wyłącznie teoretykiem teologii, mało rozumiejącym konkretne życie dzisiejszego chrześcijanina".

Kolekcja książek o teologii Franciszka ukaże się w tłumaczeniu m.in na język angielski, hiszpański, francuski, portugalski, polski i rumuński - zapowiedziano podczas prezentacji.

"Pomagają dostrzec wewnętrzną kontynuację między dwoma pontyfikatami, mimo wszystkich różnic stylu i temperamentu" - stwierdził Benedykt XVI w pierwszej tak bezpośredniej wypowiedzi na temat swojego następcy.

Źródło: niezaleza.pl

du5slfa

Podziel się opinią

Share
du5slfa
du5slfa
Więcej tematów