Trwa ładowanie...

Benedykt XVI stanął w obronie Franciszka. Walczy ze stereotypami

Emerytowany papież napisał list do prefekta Sekretariatu ds. Komunikacji w Watykanie księdza Dario Vigano. Treść odnosi się do prezentacji zbioru 11 książek "Teologia papieża Franciszka". Benedykt XVI przekonuje, że książki ukazują Franciszka jako człowieka o głębokim przygotowaniu filozoficznym oraz teologicznym.

Share
Benedykt XVI stanął w obronie Franciszka. Walczy ze stereotypamiŹródło: Forum, fot: Media Punch/AKM-GSI
d1lxcql

W liście, który odczytał ksiądz Vigano podczas poniedziałkowej prezentacji kolekcji książek w Rzymie, Benedykt XVI podkreślił: "Pochwalam tę inicjatywę, będącą reakcją sprzeciwu wobec głupich uprzedzeń, zgodnie z którymi papież Franciszek jest tylko człowiekiem praktycznym, pozbawionym szczególnej formacji teologicznej i filozoficznej, podczas gdy ja miałbym być wyłącznie teoretykiem teologii, mało rozumiejącym konkretne życie dzisiejszego chrześcijanina".

Kolekcja książek o teologii Franciszka ukaże się w tłumaczeniu m.in na język angielski, hiszpański, francuski, portugalski, polski i rumuński - zapowiedziano podczas prezentacji.

"Pomagają dostrzec wewnętrzną kontynuację między dwoma pontyfikatami, mimo wszystkich różnic stylu i temperamentu" - stwierdził Benedykt XVI w pierwszej tak bezpośredniej wypowiedzi na temat swojego następcy.

Źródło: niezaleza.pl

d1lxcql
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lxcql
d1lxcql
Więcej tematów