Trwa ładowanie...
d6qf5uc

Bemowo nie przystąpi do strajku nauczycieli

"Bemowo nie strajkuje" - napisał na Twitterze zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo Błażej Poboży. Do strajku nie przystąpi żadna z bemowskich placówek oświatowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bemowo nie przystąpi do strajku nauczycieli
(PAP)
d6qf5uc

Ogólnopolski strajk nauczycieli został zaplanowany na 31 marca. W proteście nie weźmie jednak udziału większość pracowników oświaty ze stołecznego Bemowa.

- Świadczy to o dobrym przygotowaniu dzielnicy do planowanych zmian, które na Bemowie wprowadzamy w następstwie szerokich konsultacji i w ścisłej współpracy z dyrektorami - powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl Błażej Poboży, z-ca burmistrza odpowiedzialny za oświatę.

Prace nad wdrożeniem reformy na Bemowie trwały od czerwca 2016 roku, czyli momentu ogłoszenia przez Minister Edukacji Annę Zalewską założeń planowanych zmian.

- Dzięki wytężonej pracy, zaangażowaniu i otwartości wszystkich stron udało nam się wypracować satysfakcjonujący kompromis. To w połączeniu z największymi od lat nakładami finansowymi na bemowską oświatę, jest gwarancją dobrej zmiany w edukacji - zaznaczył polityk.

d6qf5uc

Na Bemowie żadna ze szkół nie zostanie zlikwidowana. Dzielnica nie planuje też żadnych zwolnień nauczycieli. Trzy istniejące gimnazja zostaną przekształcone w nowe szkoły podstawowe, dwa kolejne włączone do szkół podstawowych, z którymi dotąd funkcjonowały w zespołach. Rodzicom uczniów aktualnych klas III i VI umożliwiono przeniesienie (na ich wniosek) dzieci (nawet całych klas) do nowych szkół podstawowych powstających w budynkach aktualnych gimnazjów.

Proces ten, inaczej niż w niektórych dzielnicach, odbywał się na zasadach pełnej dobrowolności. O wszystkich zmianach dzielnica na bieżąco informowała rodziców poprzez urzędową gazetę, stronę internetową, media społecznościowe i specjalną infolinię. Wydano też informator, który otrzymali wszyscy uczniowie i ich rodzice (10 tys. egz.) gdy tylko Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy wprowadzające reformę edukacji.

Od 1 września br. w dzielnicy funkcjonować będzie 12 ośmioletnich szkół podstawowych, każda z nowym obwodem, według którego rekrutowani będą uczniowie do klas pierwszych. Na Bemowie znajduje się także liceum ogólnokształcące, poradnia psychologiczno-pedagogiczna i aż 22 publiczne przedszkola.

d6qf5uc

Podziel się opinią

Share
d6qf5uc
d6qf5uc
Więcej tematów