Trwa ładowanie...

Będą promować polskich projektantów. Wkrótce otwarcie Forum Designu

Kraków staje się polską stolicą mody i designu - 30 sierpnia zostanie otwarte nowe miejsce, które o tym świadczy. Forum Designu ma wnieść nowe życie w budynek dawnego hotelu Forum.

Share
Będą promować polskich projektantów. Wkrótce otwarcie Forum Designu
Źródło: Forum Designu
d2kp0vn

Tuż obok Forum Przestrzenie, według wielu najmodniejszego miejsca w mieście, powstaje rozległa przestrzeń wystawiennicza. Na zrewitalizowanej przestrzeni dawnych kuchni hotelu Forum, na powierzchni wynoszącej 380 metrów kwadratowych, powstaje Forum Designu. Trwają właśnie ostatnie prace nad aranżacją wnętrza, które zyska unikalny, designerski charakter i stanie się jedną z atrakcji dawnego hotelu.

W tym miejscu znajdziemy przedmioty wykonywane przez kilkudziesięciu polskich i europejskich projektantów. Lokalne firmy zaproponują nam niespotykane i artystyczne wzornictwo, oryginalne zastosowanie przyjaznych dla środowiska metod produkcji. Będzie można kupić meble, akcesoria, przedmioty codziennego użytku, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Znajdzie się także miejsce na ekodesign i upcykling.

d2kp0vn

Forum Designu powstało w ramach wspólnej inicjatywy dwóch kobiet: Agaty Frankiewicz i Diny de Białynia Woycikiewicz. Pierwsza z pań jest właścicielką portalu dakoeko.com, promującego ekodesign, upcykiling i etyczną modę. Druga tworzy biżuterię i założyła Forum Mody - showroom promujący polskich projektantów.

- Chcemy pokazać dobry, niemasowy design i przekonać ludzi, że posiada niezaprzeczalną wartość. Zamierzamy też promować naszych twórców, organizując rozmaite wydarzenia z pogranicza kultury i sztuki. W ten sposób wpisujemy się w ideę Wyspy Forum, która grupuje kreatywnych ludzi z Krakowa - mówi Agata Frankiewicz, jedna z inicjatorek powstania Forum Designu.

Poza możliwością zobaczenia i zakupienia tych oryginalnych przedmiotów, regularnie promowany będzie polski design, który zdobywa coraz szersze rzesze fanów. Forum przewiduje przeróżne wydarzenia: targi, warsztaty, spotkania z artystami i architektami. Znajdą się także ćwiczenia i zabawy dla maluchów.

Udział w Forum Designu zadeklarowało już kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, w tym m.in. Kanzler, Projekt Stołek, Aga Martin, Artial, Chairfolly, Dizeno Creative, Melyo, MM House Design czy VOX.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pokazać tu swoje produkty. Nasza przestrzeń zmieści na pewno kolejnych projektantów. Naszą działalność traktujemy jak misję: chcemy pokazać szerszemu odbiorcy polski design - zachęca Dina de Białynia Woycikiewicz, druga z inicjatorek powstania Forum Designu.

Otwarcie Forum Designu w dawnym hotelu Forum odbędzie się 30 sierpnia.

d2kp0vn

Podziel się opinią

Share
d2kp0vn
d2kp0vn
Więcej tematów