Trwa ładowanie...

Barczewo. Ewakuacja mieszkańców. DK 16 zamknięta

W Barczewie koło Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie) znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. W związku z tym w sobotę ewakuowano ponad tysiąc mieszkańców. Zamknięto również drogę krajową numer 16.

Share
Barczewo. Na budowie znaleziono niewybuch. DK 16 zamknięta
Barczewo. Na budowie znaleziono niewybuch. DK 16 zamknięta Źródło: GDDKiA w Olsztynie
d34omb8

O niewybuchu znalezionym na budowie jednego z domów w miejscowości Barczewo poinformował tamtejszy magistrat w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej.

"W związku z wykopaniem niewybuchu przy budowanym budynku na Osiedlu Zielone Wzgórze w dniu 05.12.2020 do godz.10:00 mieszkańcy następujących ulic w Barczewie: Warmińska, Północna, Osiedle Zielone Wzgórze, Nadrzeczna, Widokowa, Wiejska i Zielona za względu na niebezpieczeństwo będą proszeni o opuszczenie swoich lokali" - czytamy.

d34omb8

W informacji podkreślono jednocześnie, że powrót do mieszkań przewidywany jest na godziny 12:00- 13:00. Natomiast w godzinach 11:00- 14:00 zaplanowano zamknięcie drogi krajowej nr 16 w okolicy Barczewa.

Radosław Fogiel kpi z Szymona Hołowni. "Już był w ogródku, już witał się z gąską"

Barczewo. Niewybuch na budowie. DK 16 zamknięta

"Droga krajowa nr 16 będzie zamknięta na odcinku od miejscowości Łęgajny do Barczewa, na wysokości skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 595 w kierunku Jezioran. Wjazd do Barczewa z DK16 nie będzie w tym czasie możliwy. Dla pojazdów poruszających się DK16 na trasie Olsztyn - Mrągowo przygotowany będzie objazd drogami krajowymi nr 53 i 57 przez Szczytno i Biskupiec" - poinformował Urząd Miasta.

Osobom, które nie będą mogły samodzielnie opuścić mieszkań, pomogą służby. W akcji udział wezmą policjanci, strażacy, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: barczewo.pl

d34omb8

Podziel się opinią

Share
d34omb8
d34omb8
Więcej tematów