'Awantura o Asię' wygrała Kazimierz 2007
XIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Radiowej w Dziedzinie
Reportażu i Dokumentu "Kazimierz 2007" został rozstrzygnięty.
Laureatką Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory została Patrycja
Gruszyńska Ruman z Fundacji "Głos Ewangelii", autorka reportażu
Awantura o Asię. Nagrodę Publiczności otrzymała Hanna
Wilczyńska-Toczko z Rozgłośni Regionalnej Radio Gdańsk za reportaż
Nigdy się nie poddawaj.
Jury pod przewodnictwem Ireny Piłatowskiej, w składzie: Elżbieta Olejniczak, Janina Jankowska, Anna Kaczkowska, Julia Prus i sekretarz Małgorzata Kozłowska, uwzględniając werdykt publiczności, nagrodę główną - stypendium im. Jacka Stwory przyznało: Patrycji Gruszyńskiej Ruman z Fundacji "Głos Ewangelii". Autorce reportażu pt. Awantura o Asię - za reporterską wnikliwość zgłębiania ludzkiej psychiki i przedstawienie problemu w dojrzałej dramaturgicznie formie nagrodę wręczył prezes Zarządu Polskiego Radia SA - Krzysztof Czabański.
Jury przyznało także wyróżnienie Katarzynie Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu PR SA, autorce reportażu Książę z Ciechocinka - za wrażliwość, kulturę i artystyczne poszukiwania w opowieści o nietypowym związku dwojga ludzi.
W Konkursie o Nagrodę Publiczności wygrał reportaż pt. Nigdy się nie poddawaj Hanny Wilczyńskiej-Toczko z Rozgłośni Regionalnej Radio Gdańsk. Nagroda Publiczności, w wysokości 1500 zł, ufundowana została przez Mariusza Deckerta - Prezesa Zarządu Rozgłośni Regionalnej Radio Lublin SA. W jego imieniu wręczył ją członek zarządu Radia Lublin - redaktor naczelny Ryszard Montusiewicz.
Tegoroczną nagrodę Grand Prix KRRiT - Kazimierz 2007 otrzymała Anna Sekudewicz z Radia Katowice za reportaż pt. Tajemnica czaszki z Katynia - za mistrzostwo warsztatowe i perfekcyjne udokumentowanie tematu. Laureatce nagrodę wręczył przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski. Przyznano także Nagrodę Specjalną dla Alicji Grembowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu PR za reportaż Zamknięty czas - za głęboki psychologiczny portret człowieka żyjącego z piętnem wojny. Dodatkowo jury przyznało trzy wyróżnienia: dla Hanny Wilczyńskiej-Toczko (Radio Gdańsk) za przedstawienie dramatu Tybetu i bogactwo użytych środków radiowych (reportaż Nigdy się nie poddawaj); dla Cezarego Galka (Radio Zachód) za portret dzieci uratowanych przez Irenę Sendlerową poszukujących własnej tożsamości (reportaż Po tamtej stronie) oraz dla Angeliki Kuźniak i Magdy Skawińskiej (Studio Reportażu i Dokumentu PR SA) za pięknie opowiedzianą historię miłości Polaka i Niemki w czasach nienawiści (reportaż Bajka).