Trwa ładowanie...
Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu

Zderzenie dziewięciu samochodów osobowych i autobusu miejskiego na jednym z głównych skrzyżowań we Wrocławiu. Cztery osoby zostały ranne - informuje TVN24.

Share
dicutgc

Wypadek wydarzył się po godz. 13.00 na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i al. Hallera. Ranni to kierowca autobusu oraz pasażerowie aut. Na miejscu pracują strażacy i policjanci ruchu drogowego.

Autobus staranował samochody na wysokości przystanku tramwajowego. Rozbite auta stoją na odcinku kilkudziesięciu metrów.

- Zjechał z prawego pasa na lewy i uderzył w pojazdy czekające na czerwonym świetle - mówi Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

dicutgc

Kierowca autobusu MPK linii nr 133 najprawdopodobniej zasłabł. Mężczyzna jest w szoku. Agnieszka Korzeniowska z MPK we Wrocławiu powiedziała w rozmowie z TVN24, że autobus był sprawny techniczne i przeszedł ostatnio badania na stacji diagnostycznej.

Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu w południowej części stolicy Dolnego Śląska.

Wyjeżdżającym z Wrocławia policjanci proponują objazd od ronda, przez ul. Pocztową, Sudecką i Wyścigową lub z drugiej strony ulicą Gajowicką i Jastrzębią.

dicutgc

Podziel się opinią

Share
dicutgc
dicutgc
Więcej tematów