Trwa ładowanie...
11-09-2014 02:55

Austriacka policja bezlitosna dla polskich kierowców

Tylko od początku maja do końca lipca tego roku austriacka policja zwróciła się do polskich służb o dane właścicieli blisko 21,5 tys. pojazdów - chce ich ukarać mandatem na podstawie zdjęcia z fotoradaru - informuje "Dziennik Polski". Najwyższa możliwa kara to aż 300 euro, czyli ok. 1,2 tys. zł (w Polsce to 500 zł).

Austriacka policja bezlitosna dla polskich kierowcówŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d3lbmfh
d3lbmfh

Jak wyjaśnia cytowany przez gazetę dr Michał Beim, ekspert ds. transportu z Instytutu Sobieskiego, Austria jest krajem tranzytowym i powszechnie uważa się w nim, że Europejczycy go rozjeżdżają. W ten sposób chcą wpłynąć na ograniczenie tego zjawiska.

Po wejściu w życie europejskich przepisów, teraz dane o tym, do kogo należy pojazd, którym złamano drogowe przepisy, natychmiast przekazywane są zagranicznym służbom. Ale inne europejskie kraje aż z taką gorliwością jak Austriacy nie poszukują polskich kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość. Drudzy pod tym względem Litwini pytali o naszych kierowców ok. 2,6 tys. razy (czyli blisko dziesięciokrotnie mniej niż Austria), a trzeci Niemcy - ok. 1 tys.

Unijna dyrektywa także Polsce daje narzędzia do poszukiwania zagranicznych kierowców, którzy w naszym kraju złamali przepisy. Dotąd zapytaliśmy zagraniczne służby o dane 700 kierowców - czytamy w gazecie.

d3lbmfh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lbmfh
Więcej tematów