Trwa ładowanie...

Austria zamyka meczety. Recep Tayyip Erdogan: to krok wciągający świat w nową wojnę religijną

Według prezydenta Turcji decyzja kanclerza Austrii o zamknięciu kilku meczetów popchnie świat w kierunku kolejnej wojny religijnej. - Naprawdę myślicie, że pozostaniemy bezczynni, gdy robicie coś takiego? - zapowiedział Erdogan.
Share
Austria zamyka meczety. Recep Tayyip Erdogan:  to krok wciągający świat w nową wojnę religijną
Źródło: PAP/EPA, Fot: TUMAY BERKIN
d3ikrk4

Kanclerz Austrii postanowil rozprawić się z problemem tzw. "politycznego islamu". Dlatego wydał polecenie, aby wydalić z kraju kilku finansowanych z zagranicy imamów. W ramach akcji Austria zamknie również siedem meczetów.

Austriaków oburzyły inscenizacje z udziałem dzieci, które występowały w mundurach i musiały udawać nieżywe. Odbywały się w one właśnie meczetach z okazji przedstawienia bitwy pod Gallipoli z 1916 roku, kiedy to Imperium Osmańskie wygrało z krajami Ententy.

d3ikrk4

Działania te ostro skrytykował prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. - Działania podjęte przez kanclerza Austrii to krok wciągający świat w nową wojnę między Krzyżowcami i Półksiężycem - stwierdził podczas spotkania z wyborcami. - Ogłaszają, że chcą wygnać z Austrii naszych duchownych. Naprawdę myślicie, że pozostaniemy bezczynni, gdy robicie coś takiego? To przecież oznacza, że i my będziemy zmuszeni coś przedsięwziąć - zapowiedział Erdogan.

d3ikrk4

Podziel się opinią

Share
d3ikrk4
d3ikrk4
Więcej tematów