Trwa ładowanie...
dkt7qqs
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Arsenij Jaceniuk ostrzega przed "aktami terroru" w dniu wyborów

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk ostrzegł przed "aktami terroru" i innymi próbami zerwania zaplanowanych na niedzielę wyborów parlamentarnych w jego kraju i zaapelował do resortów siłowych o zapewnienie bezpieczeństwa obywateli w dniu głosowania. - Rosja może próbować zakłócić przebieg wyborów - dodał Jaceniuk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arsenij Jaceniuk
Arsenij Jaceniuk (PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
dkt7qqs

Polecił on zastosowanie wzmożonych środków bezpieczeństwa w lokalach wyborczych zarówno na terytoriach, które sąsiadują z regionami objętymi walkami z prorosyjskimi separatystami i oddziałami armii Federacji Rosyjskiej na wschodzie, jak i na terenie całego kraju.

- Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca skupienia ludzi w dużych miastach i tam, gdzie istnieje możliwość dokonania aktu terrorystycznego, bądź innej próby zerwania procesu wyborczego - oświadczył szef ukraińskiego rządu.

Według sondażów przedwyborczych, liderem głosowania będzie Blok Petra Poroszenki. Poparcie dla prezydenckiej partii spada, ale i tak gotowy na nią głosować jest co najmniej co piąty wyborca. Partia Radykalna Ołeha Liaszki zajmuje drugą pozycję z poparciem około 9 procent. Do parlamentu wchodzą także Front Ludowy premiera Jaceniuka, a także Samopomoc mera Lwowa Andrija Sadowego, w której jest wielu niezależnych działaczy pozarządowych. W nowej Radzie Najwyższej może nie być żadnego polityka związanego z Julią Tymoszenko, czy Wiktorem Janukowyczem.

dkt7qqs

Podziel się opinią

Share

dkt7qqs

dkt7qqs
Więcej tematów