Trwa ładowanie...
d35u3f9
d35u3f9

Apel "Solidarności" do prezydenta o nowelizację ustawy lustracyjnej

"Solidarność" chce objęcia lustracją osób funkcyjnych w ponadzakładowych strukturach związków zawodowych. Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" na zakończenie obrad w Gdańsku zaapelowała do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, by ten wystąpił z projektem takiej zmiany do ustawy lustracyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d35u3f9

"Komisja Krajowa z szacunkiem i uznaniem przyjmuje postawę przedstawicieli środowisk naukowych, dziennikarskich i wszystkich innych, którzy ze zrozumieniem podeszli do procesu lustracyjnego - tak istotnego nie tylko ze względu na rozliczenie przeszłości, zadośćuczynienie ofiarom, ale również ze względu na przyszłość opartą na fundamencie prawdy" - czytamy w stanowisku "S".

W dokumencie przypomniano, że "Solidarność" już na początku lat 90. wprowadziła obowiązek składania oświadczeń lustracyjnych dla kandydujących do władz statutowych związku.

Według związku, równie ważne jak lustracja jest także "przeprowadzenie procesu dekomunizacyjnego". "Liczymy, że otwarcie ubeckich archiwów oraz dokończenie procesu lustracji i dekomunizacji oczyści nasze życie publiczne i pozwoli skupić się na realizacji idei solidarnego państwa, stwarzającego równe szanse, chroniącego przed wykluczeniem i zapewniającego udział we wzroście gospodarczym jak najszerszych grup społecznych" - głosi stanowisko "S".

d35u3f9

Podziel się opinią

Share

d35u3f9

d35u3f9
Więcej tematów