Trwa ładowanie...

Apel prymasa ws. uchodźców. "Polskość to pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie"

Podczas niedzielnej mszy w Inowrocławiu prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślił, że niesienie pomocy uchodźcom jest obowiązkiem chrześcijan. Zaznaczył również, że promowanie różnorodności leży w naturze i wynika z historii naszego narodu.

Share
Apel prymasa ws. uchodźców. "Polskość to pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie"
Źródło: PAP
d1p8dxj

- Udział w Eucharystii zobowiązuje do pomocy innym, a zwłaszcza ubogim, (...) zobowiązuje nas, wierzących, abyśmy nie zajmowali się kwestią uchodźców i migrantów, ale przychodzili im konkretnie z pomocą. Ma nam otwierać serca na tych, którzy cierpią i potrzebują pomocy, byśmy byli z nimi na modlitwie, ale i w konkretnie wyciągniętej do pomocy dłoni. To nie lęk czy strach ma nami kierować, ale miłość Chrystusa - powiedział podczas homilii abp Polak.

Jak zaznaczył prymas, 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę jest dobrą okazją, by zastanowić się nad istotą polskości i patriotyzmu. Podczas kazania abp Polak przypomniał słowa Jana Pawła II, który twierdził, że Polska niepodległa "to w gruncie rzeczy wielość i pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie".

d1p8dxj

- Niepodległa Polska to nie mury i zasieki, wznoszone z lęku czy nienawiści, ale dłonie wyciągnięte w geście przebaczenia i miłości, jedni ku drugim - podkreślił.

Źródło: gosc.pl

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p8dxj

Podziel się opinią

Share
d1p8dxj
d1p8dxj
Więcej tematów