Trwa ładowanie...
d48c15t

Apel prymasa ws. uchodźców. "Polskość to pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie"

Podczas niedzielnej mszy w Inowrocławiu prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślił, że niesienie pomocy uchodźcom jest obowiązkiem chrześcijan. Zaznaczył również, że promowanie różnorodności leży w naturze i wynika z historii naszego narodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Wojciech Polak zaznacza, że Polacy powinni nieść realną pomoc uchodźcom
Abp Wojciech Polak zaznacza, że Polacy powinni nieść realną pomoc uchodźcom (PAP)
d48c15t

- Udział w Eucharystii zobowiązuje do pomocy innym, a zwłaszcza ubogim, (...) zobowiązuje nas, wierzących, abyśmy nie zajmowali się kwestią uchodźców i migrantów, ale przychodzili im konkretnie z pomocą. Ma nam otwierać serca na tych, którzy cierpią i potrzebują pomocy, byśmy byli z nimi na modlitwie, ale i w konkretnie wyciągniętej do pomocy dłoni. To nie lęk czy strach ma nami kierować, ale miłość Chrystusa - powiedział podczas homilii abp Polak.

Jak zaznaczył prymas, 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę jest dobrą okazją, by zastanowić się nad istotą polskości i patriotyzmu. Podczas kazania abp Polak przypomniał słowa Jana Pawła II, który twierdził, że Polska niepodległa "to w gruncie rzeczy wielość i pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie".

- Niepodległa Polska to nie mury i zasieki, wznoszone z lęku czy nienawiści, ale dłonie wyciągnięte w geście przebaczenia i miłości, jedni ku drugim - podkreślił.

d48c15t

Źródło: gosc.pl

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48c15t

Podziel się opinią

Share
d48c15t
d48c15t
Więcej tematów