Trwa ładowanie...
d4gkras
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Angela Merkel wzywa Rosję do uspokojenia sytuacji na Ukrainie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała władze Rosji do podjęcia działań w celu uspokojenia sytuacji na Ukrainie. Zapowiedziała, że przy okazji szczytu Azja-Europa spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Sankcje wobec Moskwy pozostaną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel
Angela Merkel (PAP, Fot: MICHAEL KAPPELER)
d4gkras

- Pomimo zawartego rozejmu, sytuacja na Ukrainie jest nadal skrajnie trudna - powiedziała Merkel w oświadczeniu swego rządu w Bundestagu przed rozpoczynającym się w czwartek dwudniowym szczytem Azja-Europa w Mediolanie oraz posiedzeniem Rady Europejskiej w przyszłym tygodniu w Brukseli.

Jak zaznaczyła kanclerz, od wejścia w życie zawieszenia broni na Ukrainie zginęło ponad 300 osób. - Nadal codziennie nadchodzą wiadomości o walkach i ofiarach - dodała szefowa niemieckiego rządu. - Decydujący wkład do deeskalacji sytuacji musi wnieść Rosja - powiedziała Merkel.

Za decydujące kanclerz uznała "całkowitą realizację" ustaleń z Mińska z początku września. - Chodzi o wycofanie rosyjskiej broni, skuteczne zabezpieczenie granicy pod kontrolą OBWE, a także przeprowadzenie wyborów samorządowych we wschodniej Ukrainie i to według prawa ukraińskiego - powiedziała Merkel, dodając, że te kwestie poruszy podczas rozmowy z Putinem.

Kanclerz Niemiec podkreśliła, że naruszenie terytorialnej integralności Ukrainy i złamanie prawa międzynarodowego, jakim była aneksja Krymu, "nie pozostanie bez odpowiedzi". Dlatego sankcje pozostają ważnym elementem naszej taktyki służącej rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie. - Nie są jednak celem samym w sobie - zastrzegła. - Zabiegamy nadal o dialog z Rosją. Sankcje nie wykluczają dialogu - powiedziała Merkel.

d4gkras

Podziel się opinią

Share

d4gkras

d4gkras
Więcej tematów