Trwa ładowanie...
d30m0s5
d30m0s5

Andrzej Wajda u Jacka Żakowskiego: nasz kraj nie może być jednopartyjny

Nie podoba mi się, żeby było takie zdecydowane przywództwo jednej grupy. To nie jest demokracja - stwierdził w programie "WP rozmowa" Andrzej Wajda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d30m0s5

- Rozumiem, że w wyniku takiego układu stało się to, co się stało, ale nie wydaje mi się, żeby było konieczne, żebyśmy się podporządkowali jednej grupie. Przecież nie jest tak, że całe społeczeństwo jest po jednej stronie, a jakieś jednostki są przeciw. A jak przeciw, to się wynoście za granicę, mieszkajcie gdzie indziej, bo my was nie chcemy. To nie jest tak - mówił Wajda oceniając sytuację, jaka panuje obecnie w Polsce.

- Te marsze KOD - one nic nie znaczą? Oni nie mają nic do powiedzenia jeżeli się nie godzą? Ja ich wspieram. Jeżeli się nie godzą, to znaczy, że istnieje jeszcze inny pogląd. Nasz kraj nie może być jednopartyjny, czy jakbyśmy to nazwali. Demokracja właśnie na tym polega, że doprowadza nas do rozmaitych różnych sytuacji, właśnie dlatego, że daje nam możliwości oświetlenia sprawy z różnych stron. Że my nie poddajemy się wszyscy jednej władzy, że siedzimy jak nam każą. Ja już troszkę przeżyłem i widziałem, tak wyglądała okupacja niemiecka, tak wyglądała nasza sytuacja tuż po wojnie - tłumaczył Andrzej Wajda.

d30m0s5

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":

d30m0s5

Podziel się opinią

Share

d30m0s5

d30m0s5
Więcej tematów