Trwa ładowanie...
d2smpjz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Andrzej Duda za wyborem w sprawie obowiązku szkolnego 6-latków

Kandydat PiS Andrzej Duda zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem, zgłosi projekt pozwalający rodzicom decydować, czy dziecko rozpocznie naukę w wieku 6 czy 7 lat. Zapowiedział też, że w sobotę przedstawi "umowę programową".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda, podczas spotkania z Karoliną i Tomaszem Elbanowskimi oraz Krzysztofem Piotrowskim z akcji "Ratuj Maluchy i starsze dzieci też"
Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda, podczas spotkania z Karoliną i Tomaszem Elbanowskimi oraz Krzysztofem Piotrowskim z akcji "Ratuj Maluchy i starsze dzieci też" (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2smpjz

- Jeżeli Polacy zdecydują się wybrać mnie na urząd prezydenta na pewno będę rzecznikiem ważnych projektów obywatelskich, będę spotykał się z tymi, którzy reprezentując istotne środowiska społeczne, mają określone oczekiwania wobec świata polityki. Prezydent powinien być kreatorem dialogu - zapowiedział Duda.

Kandydat PiS spotkał się w piątek z Karoliną i Tomaszem Elbanowskimi ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, które w 2011 r. zebrało prawie 350 tys. podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakładającym m.in. odstąpienie od wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków. We wrześniu ub.r. odrzucił go sejm. W grudniu 2014 r. stowarzyszenie ponownie zgłosiło projekt ponownie. W przyszłym tygodniu tym obywatelskim projektem zakładającym zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków i powrót do zasady, że rodzice decydują, czy ich dziecko zacznie naukę w wieku 6, czy 7 lat, ma zająć się sejm.

- Jeżeli ten problem nie zostanie rozwiązany, a zostanę wybrany na urząd prezydenta, taką ustawę dotyczącą dzieci z rocznika 2009 dającą rodzicom pełny wybór co do tego, czy chcą je wysłać do szkoły, czy nie, złożę tak, żeby przed wrześniem problem był rozwiązany - powiedział Duda.

d2smpjz

W zeszłym roku 1 września po raz pierwszy do szkół poszła grupa dzieci sześcioletnich, które obowiązkowo rozpoczęły naukę w tym wieku. To dzieci sześcioletnie urodzone w pierwszej połowie 2008 r. W tym roku do I klas również pójdą dzieci z dwóch roczników: dzieci urodzone w drugiej połowie 2008 r. i cały rocznik sześciolatków urodzonych w 2009.

Ponadto kandydat PiS na prezydenta zapowiedział, że w sobotę w Warszawie odbędzie prezentacja jego "umowy programowej". - W sobotę z Polakami zawrę umowę co do programu, który jako prezydent będę chciał realizować - zapowiedział.

Rzecznik PiS Marcin Mastalerek wyjaśnił, że Duda podpisze się w sobotę pod założeniami programowymi, następnie w trakcie kampanii będą one rozszerzane i prezentowane przez kandydata m.in. na spotkaniach z wyborcami. - Wszystko skończy się pod koniec kampanii podpisaniem szerokiego dokumentu, programu - zapowiedział.

Mastalerek dodał, że umowa programowa będzie w trakcie kampanii rozdawana wyborcom w formie broszury.

d2smpjz

Podziel się opinią

Share

d2smpjz

d2smpjz
Więcej tematów