Trwa ładowanie...
17-03-2015 19:05

Andrzej Duda: potrzebujemy twardej infrastruktury NATO

Silna, profesjonalna armia i twarda infrastruktura NATO w naszym kraju - to zdaniem kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy powinna być polska odpowiedź na działania Rosji. Dziś tamtejszy resort obrony zapowiedział przegrupowanie wojsk, w ramach którego do sąsiadującego z Polską i Litwą Obwodu Kaliningradzkiego zostaną przerzucone systemy rakietowe Iskander-M, a także myśliwce i bombowce.

Share
Andrzej Duda: potrzebujemy twardej infrastruktury NATOŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d3ayctl

Duda powiedział, że Polska powinna zabiegać, aby w naszym kraju powstała twarda infrastruktura NATO, w tym NATO-wskie (najlepiej polsko-amerykańskie) bazy wojskowe.

Kandydat PiS na prezydenta dodał, że powinniśmy też konsekwentnie realizować program odbudowy polskiej armii.

Zdaniem Dudy, Polska powinna prowadzić swoją politykę obronną nie oglądając się na Rosję. - I tak, jeżeli my wykonamy jakikolwiek krok, oni podniosą krzyk. Mam nadzieję, że NATO okaże się wystarczająco twarde zwłaszcza wobec postawy Rosji, którą prezentuje na Ukrainie, żeby zrealizować to, do czego sojusz został powołany, czyli gwarantowania bezpieczeństwa - powiedział.

d3ayctl

W ocenie Dudy najważniejsze jest, abyśmy obecnie wzmacniali nasz potencjał obronny właśnie w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Zobacz również wideo: Duda chce więcej sił NATO w Polsce

d3ayctl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ayctl
Więcej tematów