Trwa ładowanie...

Andrzej Czuma wciąż w radzie nadzorczej prywatnej spółki

Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma jest nadal członkiem rady nadzorczej prywatnej firmy "Elektron", która należy do jego syna - podał TVN24. To wbrew zapisom tzw. ustawy antykorupcyjnej. Syn ministra, Krzysztof Czuma całą winę bierze na siebie i przyznaje, że to "przez jego zaniedbanie" odpowiedni wniosek nigdy nie wpłynął do Krajowego Rejestru Sądowego.

Share
Andrzej Czuma wciąż w radzie nadzorczej prywatnej spółkiŹródło: PAP
d129lko

Minister Andrzej Czuma zapewniał w środę, że już "dawno temu" złożył wniosek o wykreślenie go z funkcji członka rady nadzorczej w firmie, która należy do jego syna. Tyle, że stosowny dokument do Krajowego Rejestru Sądowego nigdy nie wpłynął. Dlaczego? Bo Krzysztof Czuma (prezes i większościowy udziałowiec) "zapomniał" go złożyć.

Krzysztof Czuma zapewnia, że dokument złoży "rychło". - Wielkiej szkody z tego, że jeszcze tego nie zrobiłem, chyba nie ma - bagatelizuje sprawę. Syn ministra zaznacza, że jego firma nigdy nie odniosła żadnych korzyści z faktu, że wtedy poseł PO zasiadał w jej władzach.

- To mikroskopiijna firemka. Andrzej Czuma nie otrzymał nawet grosza z tytułu wynagrodzenia, firma nie miała żadnych zleceń publicznych. Po prostu trzeba było wpisać kogoś do rady nadzorczej i tyle. Dla mnie ta sprawa nie ma żadnego znaczenia - podkreśla syn ministra.

d129lko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d129lko
d129lko
Więcej tematów