Trwa ładowanie...
d257011

Amerykańscy dyplomaci mogą dostać nakaz pracy w Iraku

Departament Stanu zapowiedział, że amerykańscy dyplomaci będą musieli obowiązkowo pracować na placówkach w Iraku, jeżeli nie znajdzie się wystarczająca liczba ochotników do wypełnienia wakatów na stanowiskach w tym kraju.

d257011

Departament ostrzegał w związku z tym dyplomatów już w zeszłym roku, kiedy około 50 stanowisk dyplomatycznych w ambasadzie w Bagdadzie i innych placówkach w Iraku było nieobsadzonych. Ostatecznie jednak kandydaci się znaleźli.

W przyszłym roku rząd USA zamierza wysłać do Iraku dodatkowych 300 dyplomatów. Ambasada w Bagdadzie jest obecnie największą amerykańską placówką dyplomatyczną na świecie, zatrudnia ponad 700 pracowników Departamentu Stanu.

Praca w Iraku uchodzi za szczególnie niebezpieczną, chociaż ambasada mieści się w silnie ufortyfikowanej "Zielonej Strefie". Kiedy w zeszłym roku zapowiedziano wysyłanie na placówki irackie w trybie nakazowym, wywołało to ferment w Departamencie Stanu.

Na zebraniu w resorcie pracownicy skarżyli się, że do Iraku wysyła się osoby bez odpowiedniego przeszkolenia, a po powrocie z niebezpiecznej placówki dyplomaci nie otrzymują należnej im opieki lekarskiej i psychologicznej.

Tomasz Zalewski

d257011
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d257011
Więcej tematów