Trwa ładowanie...
d2n8ijl
Alarm w USA. Drugi przypadek zarażenia Ebolą poza Afryką
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Alarm w USA. Drugi przypadek zarażenia Ebolą poza Afryką

W USA odnotowano drugi przypadek zarażenia się wirusem ebola poza Afryką. Wstępne testy wskazują, że kolejną osobą zarażoną jest pracownik szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2n8ijl

Mężczyzna jest pracownikiem Texas Health Presbyterian Hospital, gdzie ostatnio leczony był zarażony Ebolą Liberyjczyk Thomas Eric Duncan. Zmarł on w środę. Liberyjczyk był pierwszym pacjentem, którego zarażenie zdiagnozowano w USA.

W piątek wieczorem poinformował on, że ma lekką gorączkę. Został umieszczony w odosobnieniu i poddany badaniom. Nie wiadomo, w jaki sposób mógł się zarazić wirusem.

d2n8ijl

- Wiedzieliśmy, że może być drugi przypadek i byliśmy przygotowani na taką możliwość - oświadczył szef służby zdrowia w Teksasie, David Lakey. Zapewnił, że lekarze robią wszystko co w ich mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Władze sanitarne rozmawiały z pacjentem i obecnie sporządzają listę wszystkich osób, z którymi był w kontakcie i które mogły się od niego zarazić.

Według najnowszego bilansu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Ebola zabiła 4033 spośród ponad 8,3 tysięcy zarażonych ludzi, głównie w Afryce Zachodniej. W niedzielnej rozmowie z BBC specjalny wysłannik ONZ ds. Eboli David Nabarro wyraził nadzieję, że epidemię uda się opanować w ciągu trzech miesięcy.

Ebola, którą wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt. Wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

d2n8ijl

Podziel się opinią

Share

d2n8ijl

d2n8ijl
Więcej tematów