Trwa ładowanie...

Airbus A320 dobę wcześniej miał problemy techniczne

Dzień przed tragicznym lotem z Barcelony do Dusseldorfu, AirbuS320 doznał problemów technicznych - informuje dailymail.co.uk. Brytyjski portal zaznacza, że dotyczyły one podwozia. Samolot tanich linii lotniczych Germanwings, należących do Lufthansy, rozbił się we wtorek przed południem w trudno dostępnym rejonie we francuskich Alpach. Na pokładzie znajdowało się 150 osób. Nikt nie przeżył katastrofy.

Share
Airbus A320 dobę wcześniej miał problemy techniczne
Źródło: PAP/EPA
d3q1xl7

Jak podaje dailymail.co.uk, pilne kontrole bezpieczeństwa są obecnie prowadzone na innych maszynach A320. Portal przypomina, że we wtorek na lotniskach w Heathrow, Stansted i Manchesterze kilka załóg Germanwings odmówiło pracy z obawy o swoje bezpieczeństwo.

Odnaleziono rejestrator rozmów

Tymczasem szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve poinformował, że czarna skrzynka znaleziona we wtorek na miejscu katastrofy to rejestrator rozmów w kokpicie. - Skrzynka została uszkodzona, ale nadal może być wykorzystana do badań - potwierdził.

Maszyna miała 24 lata. Szef Lufthansy Carsten Spohr zapewnił jednak, że airbus był w znakomitym stanie technicznym. Wykluczył, by naprawa samolotu przeprowadzona dzień wcześniej mogła mieć związek z przyczyną katastrofy.

Źródło: dailymail.co.uk, PAP, WP
Zobacz również wideo: Katastrofa Airbusa A320
d3q1xl7

Podziel się opinią

Share
d3q1xl7
d3q1xl7
Więcej tematów