Trwa ładowanie...

Adam Niedzielski gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest minister zdrowia Adam Niedzielski.

d3gm4gj
d3gm4gj

Co dziś w programie? Porozmawiamy przede wszystkim o pandemii koronawirusa. Czy dzisiaj przekroczymy tragiczną barierę 50 tys. zgonów z powodu COVID-19? Jaką odnotowujemy dziś liczbę zakażonych? W których regionach sytuacja się stabilizuje, w których jest gorzej?

Czy polska służba zdrowia jest na skraju wydolności? Czy już przestała być wydolna? Jaki odsetek łóżek i respiratorów mamy zajętych? Czy zabraknie lekarzy?

Kiedy rząd przedstawi informację o ewentualnych, nowych obostrzeniach? Czy rząd zamierza wprowadzić tzw. twardy lockdown?

Czy rząd, jak boi się wielu, wprowadzi zakaz przemieszczania się?

d3gm4gj

Czy planowane jest zamknięcie lokali fryzjerskich czy gabinetów kosmetycznych?

Co z kościołami i cmentarzami? Czy rząd posiada dane i analizy, jeśli chodzi o transmisje wirusa w świątyniach?

Rodzice przestają wierzyć, że dzieciaki wrócą do szkół - najmłodsi coraz częściej chorują. Czy matury są zagrożone?

Według wewnętrznego sondażu Kancelarii Premiera rośnie liczba osób chętnych odbyć szczepienie. Najwięcej pacjentów chce się zaszczepić preparatem firmy Pfizer, najmniej szczepionką AstraZeneca. Gdyby jednak nie było możliwości zabiegu inną szczepionką niż AstraZeneca, aż 77 proc. ankietowanych pozytywnie wypowiedziało się na temat tego preparatu.

d3gm4gj

Prof. Andrzej Horban oznajmił, że wśród niezaszczepionych osób powyżej 60. roku życia śmiertelność z powodu COVID-19 wynosi 10-15 procent. - To olbrzymia liczba. Nie chcemy zahamować ludziom przyjemności czy wolności, walczymy o ich życie - powiedział.

Zapytamy też, od kiedy rząd miał informacje o tym, że dotarł do nas wirus brytyjski i dlaczego rząd z tą wiedzą postanowił w lutym luzować obostrzenia? Pierwszy polski przypadek osoby zakażonej właśnie brytyjską odmianą COVID-19 wykryto już 20 stycznia 2021 r. w próbce pobranej 22 grudnia 2020 r.

d3gm4gj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gm4gj
Więcej tematów