Trwa ładowanie...
Adam Niedzielski gościem programu "Tłit"

Adam Niedzielski gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest minister zdrowia Adam Niedzielski.
Share
d2jpog6

Co dziś w programie? Gościem "Tłita" jest w piątek Adam Niedzielski. Zapytamy go między innymi o obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce. Liczba zakażeń koronawirusem niepokojąco rośnie. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby odnotowano 9 073
nowe zakażenia koronawirusem. Liczba ta jest największą, jaką resort przedstawił w lutym. Ostatni raz taką liczbę zakażeń w Polsce odnotowano w połowie stycznia.

Ministerstwo Zdrowia podkreśliło, że koronawirus w Polsce przyspieszył w rozprzestrzenianiu się, co widać po dodatnim trendzie. - Liczba wykonywanych testów wzrosła o 7 proc; o 4 proc. wzrost zleceń z POZ. Ryzyko przyspieszenia pandemii rośnie - podkreślił Adam Niedzielski.

d2jpog6

Wśród rządzących ma istnieć przekonanie, że koronawirus w Polsce może wkrótce wejść w trzecią falę zakażeń. Czy powinniśmy spodziewać się ponownego lockdownu?

Zapytamy też o szczepienia przeciw COVID-19, które w związku z problemami z dostawami, przebiegają bardzo powoli. - Wzywamy Komisję Europejską żeby wykorzystała swoją siłę gospodarczą, finansową i przymusiła firmy farmaceutyczne do skutecznej, właściwej realizacji umowy na dostawy szczepionek - stwierdził w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Poinformował też, że rząd uruchamia "różne kanały handlowe, żeby spróbować dokonać zakupu szczepionki przeciwko COVID-19 na świecie".

d2jpog6

Podziel się opinią

Share
d2jpog6
d2jpog6
Więcej tematów