Trwa ładowanie...

Abp Grzegorz Ryś podjął decyzję w sprawie mszy świętych

Decyzją metropolity łódzkiego dyspensa dotycząca uczestnictwa we mszy świętej w niedzielę i święta została przedłużona do 3 maja. Kuria uzasadnia decyzję trudną sytuacją epidemiczną i rosnącą liczbą osób przebywających na kwarantannie.
Share
Abp Grzegorz Ryś
Abp Grzegorz RyśŹródło: East News
d49lsxa

Komunikat metropolity łódzkiego w sprawie dyspensy dotyczącej uczestnictwa we maszach opublikowany został na stronach archidiecezji łódzkiej. "Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia spowodowane panującą epidemią, przedłużam udzielenie - zgodnie z kanonami: 87 §1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego - dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 3 maja br. włącznie wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej, a także osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem" - czytamy w komunikacie Abpa Grzegorza Rysia.

Arcybiskup zachęcił jednocześnie wiernych do uczestnictwa w mszach świętych transmitowanych za pośrednictwem telewizji, radia i internetu. Przypomniał również, że możliwe jest uczestnictwo w mszach w dni powszednie.

Łódzka kuria o pierwszych komuniach

Abp Ryś odniósł się również do trwającego w Kościele katolickim okresu komunii świętej. "W związku z trwającym czasem Komunii świętej wielkanocnej usilnie zachęcam do przystępowania do sakramentu pojednania i pokuty, a księży proszę o jak najszersze umożliwienie korzystania z niego w dni powszednie i świąteczne" - napisał.

d49lsxa

Jarosław Kaczyński to "potwór"? Paweł Kukiz ripostuje Krzysztofowi Skibie

Wcześniej łódzka kuria informowała, że możliwa będzie organizacja uroczystości z okazji pierwszej komunii w ścisłym rygorze sanitarnym. Msze pierwszokomunijne mogą odbywać się w ograniczonym gronie, nawet dla kilkorga dzieci i w towarzystwie wyłącznie najbliższej rodziny. Nie muszą również obywać się w niedzielę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49lsxa

Podziel się opinią

Share
d49lsxa
d49lsxa
Więcej tematów