Trwa ładowanie...
d1w33pw
IAR

86-letnia Brytyjka ukarana za zbyt szybką jazdę

Kolegium w angielskim mieście Worcester wymierzyło 86-letniej kobiecie karę zatrzymania prawa jazdy na pół roku za przekroczenie prędkości. Będzie też musiała zapłacić ponad 300 funtów grzywny i kosztów sądowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
86-letnia Brytyjka ukarana za zbyt szybką jazdę
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1w33pw

86-letnią Norę Lawley przyłapała już po raz trzeci ta sama automatyczna kamera z radarem, ale w sumie było to już jej piąte przekroczenie prędkości w ciągu czterech lat. Tym razem jechała prawie 80 km/h na odcinku z ograniczeniem do 50 km/godz.

Sąd nie wziął pod uwagę tłumaczenia adwokata, że spełniała dobry uczynek, odwożąc adresatowi list, dostarczony omyłkowo do jej domu. Nie wzruszyły go też trudności, jakie czekają przez pół roku panią Lawley, która mieszka na odludziu, ma sześć kilometrów do najbliższego sklepu i nie będzie mogła jeździć na próby chóru parafialnego.

Po ogłoszeniu wyroku staruszka powiedziała, że bardzo się go wstydzi, bo nigdy dotąd nie miała do czynienia z wymiarem sprawiedliwości.

d1w33pw

Centralny urząd rejestracji pojazdów i kierowców potwierdził, że pani Lawley jest najstarszą osobą w Wielkiej Brytanii, której zatrzymano karnie prawo jazdy. Najstarsza kobieta z karnymi punktami za wykroczenia drogowe ma 102 lata, a najstarszy mężczyzna - 103.

Zobacz także:

d1w33pw

Podziel się opinią

Share

d1w33pw

d1w33pw
Więcej tematów