Trwa ładowanie...

700 interwencji strażaków podczas burz

Ponad 700 interwencji straży pożarnej. To wczorajszy bilans burz i ulew w Polsce. Najwięcej zgłoszeń strażacy mieli na terenie województw: małopolskiego, śląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Na jednej z ulic w Krakowie na przejeżdżający samochód osobowy przewróciło się drzewo, w wyniku czego rannych zostało dwoje dzieci.

Share
700 interwencji strażaków podczas burz
Źródło: PAP
d4bsy1l

Rzecznik państwowej straży pożarnej Paweł Frątczak powiedział, że wiele z działań strażaków dotyczyło pomocy mieszkańcom podtopionych domów. Działania strażaków polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic budynków, udrażnianiu przepustów, zabezpieczaniu workami z piaskiem przed zalaniem różnego rodzaju obiektów. Strażacy musieli też w wielu miejscach usuwać z dróg powalone konary drzew.

Dużo pracy mieli ratownicy w Krakowie, gdzie doszło do zalania terminali krajowego lotniska Balice. Na jednej z ulic na przejeżdżający samochód osobowy przewróciło się drzewo, w wyniku czego rannych zostało dwoje dzieci.

Kilkadziesiąt razy interweniowano w powiatach oświęcimskim i gorlickim. W Mazurowie w województwie śląskim wichura uszkodziła dachy na dziewięciu budynkach. Na Mazowszu najwięcej pomocy potrzebowali mieszkańcy Warszawy, gdzie również trzeba było wypompowywać wodę z podziemnych garaży i tuneli. Kilkadziesiąt razy strażacy interweniowali w powiecie piaseczyńskim.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d4bsy1l

Podziel się opinią

Share
d4bsy1l
d4bsy1l
Więcej tematów