Trwa ładowanie...

5-metrowa piłka na wrocławskim Rynku

5-metrowa piłka ze stali stanęła na
wrocławskim Rynku tuż koło fontanny, inaugurując kampanię
promocyjną Wrocławia, jako miasta starającego się o organizację
Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

Share
5-metrowa piłka na wrocławskim RynkuŹródło: PAP
difgczv

Rzeźba pozostanie na wrocławskim Rynku przed kilka dni. Później zostanie przeniesiona na pl. Solny tuż koło Rynku i pozostanie tam do 8 grudnia, kiedy to zapadnie decyzja, gdzie będą organizowane mistrzostwa Europu w 2012 r. Stalowa rzeźba swoją symbolika nawiązuje do Pucharu Mistrzostwa - jaki zwycięzcy otrzymują na zakończenie imprezy.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz uważa, że do mistrzostw Europy reprezentacja Polski będzie jedną z lepszych drużyn, a swój mecz finałowy o puchar tych mistrzostw zagra właśnie we Wrocławiu. Chcemy zorganizować mistrzostwa Europy u siebie, aby w ten sposób pomóc naszej reprezentacji. Jak widać gospodarze mistrzostw grają i do bardzo dobrze - mówił Dutkiewicz.

Wrocław jest jednym z polskich miast, które ubiega się o możliwość zorganizowania u siebie kilku meczy o ile kandydatura polsko-ukraińska zostanie zaakceptowana. Polska i Ukraina, które ubiegają się o możliwość zorganizowania mistrzostw, znalazły się w finałowej trójce pretendentów wraz z Włochami oraz wspólną kandydaturą węgiersko-chorwacką.

difgczv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
difgczv
difgczv
Więcej tematów