Trwa ładowanie...
d4dlvfy

5 lipca rusza wypłata ósmej transzy odszkodowań

5 lipca rozpocznie się wypłata ósmej transzy pierwszej raty odszkodowań za niewolniczą i przymusową pracę na rzecz III Rzeszy. W ramach tej transzy świadczenia będzie mogło odebrać około 22 tysięcy poszkodowanych.

d4dlvfy
d4dlvfy

Poinformowała o tym w piątek rzeczniczka Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie Magda Cieszkowska.

Dodała, że w czwartek wieczorem na konto polskiej fundacji wpłynęło na ten cel około 99 mln 122 tysięcy zł, wymienionych po niekorzystnym dla Polaków kursie 3,3466 zł za euro. Powstałe wskutek tego straty zostaną jednak zrekompensowane - na mocy porozumienia między obiema fundacjami polscy poszkodowani mają otrzymać wyrównania. Beneficjenci transzy ósmej i następnych mogą liczyć na odebranie wyrównań jesienią.

Pierwszą ratę (75%) odszkodowania będzie można odebrać w każdej z 1250 placówek PKO BP na terenie Polski, niezależnie od miejsca zamieszkania. Przy odbiorze pieniędzy należy przedstawić w banku dowód osobisty i zawiadomienie od Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie o możliwości odebrania świadczenia; zawiadomienie takie powinni otrzymać listem poleconym wszyscy uprawnieni do odbioru odszkodowań z tej transzy.

Zawiadomienie ważne jest przez 15 dni. W przypadku nieodebrania pieniędzy w wyznaczonym terminie Fundacja ponownie wyśle zawiadomienie listem poleconym. (mag)

d4dlvfy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dlvfy
Więcej tematów