Trwa ładowanie...
d435wgm

49 mln USD na badania nad ogniwami paliwowymi

Motorola Labs, wchodzące w skład konsorcjum badawczego, otrzymały 49 mln dolarów od Armii USA na badania nad ogniwami paliwowymi - poinformowała w piątek Motorola.

Share
d435wgm

Motorola Labs przewodzi w badaniach nad miniaturowymi ogniwami paliwowymi, przewidzianymi do roli pokładowych ładowarek. W przyszłości mogą one zastąpić tradycyjne baterie w urządzeniach przenośnych - od telefonów komórkowych po komputery przenośne. Naukowcy z Motorola Labs zademonstrowali strukturę mikrostrumieniową o podstawie ceramicznej, która zapewnia przetwarzanie i dostarczanie paliwa oraz powietrza do ogniwa paliwowego.

Badania nad ogniwami paliwowymi stają się bardzo popularnym obszarem zainteresowań naukowców, obejmującym szeroki wachlarz technologii i aplikacji - powiedział Jerry Hallmark, kierownik Laboratorium Technologii Energetycznych w Motorola Labs. Zaangażowanie środków przez Armię umożliwi wprowadzanie alternatywnych technologii energetycznych. Cieszymy się z wygrania tego przetargu i z możliwości udziału w kierowaniu tak znakomitym zespołem - dodał Hallmark.

Motorola Labs pełni rolę ośrodka badawczego firmy, który zajmuje się rozwojem konkurencyjnych technologii dla przyszłych produktów i opracowywaniem ulepszeń istniejących produktów. Motorola wydaje licencje na technologie rozwijane w Motorola Labs również klientom zewnętrznym. (jd)

d435wgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d435wgm
d435wgm
Więcej tematów