Trwa ładowanie...
06-09-2014 13:56

34-latek podpalił 20 aut w Gdańsku - trafił do aresztu na 3 miesiące

Decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku na trzy miesiące aresztowany został w sobotę 34-letni mężczyzna, który w piątek w nocy podpalił w Gdańsku 20 samochodów. Straty wyniosły ponad 550 tys. zł. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

d2xgnwb
d2xgnwb

- Postawiono mu zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości - poinformowała wiceszefowa Prokuratury Rejonowej w Gdańsku-Wrzeszczu Emilia Kępińska.

Za czyn ten mieszkańcowi Gdańska grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Jak wyjaśniła Kępińska, prokuratura wnioskując o areszt dla mężczyzny, jako główne argumenty podała wysokość kary oraz groźbę matactwa z jego strony.

- Podejrzany przyznał się do zarzutu, ale tłumaczy, że nie wie, dlaczego to zrobił. Twierdzi, że nie jest piromanem i podpalanie nie sprawia mu przyjemności. Bardzo tego żałuje. Przyznał, że dokonując podpaleń, był pod znacznym wpływem alkoholu - dodała prokurator.

d2xgnwb

Z wyjaśnień mężczyzny, wynika, że podpalał samochody przypadkowo, nie wybierając specjalnie modelu auta.

- Zapalniczką podpalał nadkole i od tego zajmowało się ogniem koło. Nie czekając nawet, jak pożar się dalej rozprzestrzeni, szedł dalej i podpalał - powiedziała Kępińska.

Auta były różnych marek i roczników; ich wartość wahała się od 1,5 tys. do 150 tys. zł.

Samochody były podpalane w piątek w nocy od ok. godziny 1 do 3.30 na obszarze o promieniu kilku kilometrów, m.in. na ulicach Kartuskiej, Skarpowej, Tarasy, Śniadeckich, Smoluchowskiego i Cygańska Górka. Pojazdy są częściowo lub całkowicie zniszczone.

34-latek, który nie pracuje i jest na utrzymaniu rodziny, został zatrzymany przez policję po kilku godzinach.

W 2012 r. przeciwko mężczyźnie skierowano akt oskarżenia za spalenie w ciągu czterech lat 12 aut - proces w tej sprawie jeszcze się nie zakończył.

d2xgnwb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xgnwb
Więcej tematów