Polska313 projektów zawalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego

313 projektów zawalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni przegłosowali listę projektów, na których realizację trafią pieniądze z tegorocznego budżetu obywatelskiego.

313 projektów zawalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe / Wroclaw.pl

W tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego do magistratu wpłynęło 481 wniosków. Po zakończonej 18 maja 2014 r. weryfikacji i późniejszych konsultacjach z liderami projektów, negatywnie zaopiniowano ok. 170 wniosków. Przyczynami odrzucenia projektów były najczęściej: prowadzona realizacja podobnego przedsięwzięcia przez miasto, nieścisłości formalne lub wycofanie się liderów z zaproponowanych projektów.

Radni Wrocławia podczas czwartkowej sesji poparli listę 313 projektów, które walczyć będą o 20 milionów złotych przygotowane w ramach tegorocznego WBO.

Najwięcej dyskusji na posiedzeniu Rady wzbudził projekt stworzenia naziemnych przejść dla pieszych przy rondzie Reagana. Mimo negatywnego zaopiniowania projektu, Rafał Czepil, radny PiS, starał się przekonać zebranych, że o budowie przejść naziemnych zadecydowali w głosowaniu nad projektami mieszkańcy Wrocławia.

W powtórnym głosowaniu wniosek Czepila poparło jedynie 5 z 27 radnych. Urzędnicy uznali, że pomysł budowy przejść przy rondzie Reagana jest niebezpieczny, negatywnie odniosła się do niego policja oraz organy zarządzające ruchem.

Od 15 września wrocławianie będą mogli zdecydować, które projekty z ponad 300 zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Będą mogli oni oddać jednorazowo wybrać trzy przedsięwzięcia. Głosować będzie można zarówno internetowo, jak i tradycyjnie, na kartach do głosowania. Warunkiem oddania głosu jest ukończenie 18 roku życia oraz mieszkanie na terenie Wrocławia. Wybory projektów potrwają do 28 września.

W tym roku na realizację projektów zgłoszonych do WBO miasto przeznaczyło 20 mln złotych. 5 milionów przypadnie na realizację projektów „małych” (o wartości do 100 tys. zł), 8 milionów – „średnich” (od 100 do 500 tys. zł), a 7 milionów – „dużych” (od 500 tys. do 1,5 mln zł).

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)