Trwa ładowanie...

22-latek chciał wyłudzić pieniądze z 500+ i wpadł w Legnicy. "Syn" okazał się dziewczynką

• MOPS zawiadomił policję o próbie wyłudzenia 9 tys. złotych z programu 500+

• Zatrzymano mężczyznę, który przyznał się do winy. Grozi mu 8 lat więzienia

• Oszust podał wymyślone dane członków swojej rodziny

Share
22-latek chciał wyłudzić pieniądze z 500+ i wpadł w Legnicy. "Syn" okazał się dziewczynką
Źródło: WP
d2jlkhy

22-letni mieszkaniec Legnicy, chciał oszukać system i zarobić trochę grosza. Na swój cel obrał rządowy program 500+. Dlatego złożył wniosek o przyznanie świadczenia na, jak się okazało, nieistniejące dziecko. Wpadł dzięki czujności urzędników, którzy zauważyli, że wymyślony "syn", ma numer pesel dziewczynki. Jakby tego było mało, matka dziecka w chwili jego narodzin miałaby mieć... 12 lat. Teraz grozi mu 8 lat więzienia.

Policja dostała zgłoszenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o próbie wyłudzenia pieniędzy z programu Rodzina 500+. Szybko zatrzymano w Legnicy 22-latka, który chciał wyłudzić 9 tys. złotych.

d2jlkhy

Okazało się, że mężczyzna poprzez swoje konto bankowe złożył wniosek, w którym podał wymyślone dane członków swojej rodziny. Już wstępne sprawdzenie numeru pesel dziecka wykazało, że należy on do dziewczynki, a nie chłopca. Urzędnicy poszli o krok dalej i zweryfikowali dane matki. I tu kolejne zaskoczenie: w chwili narodzin syna, matka miałaby mieć 12 lat.

22-letni mieszkaniec Legnicy został już przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Przyznał się do próby wyłudzenia 9 tys. złotych. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawiania wolności.

Policja, WP, TVN24

d2jlkhy

Podziel się opinią

Share
d2jlkhy
d2jlkhy
Więcej tematów