Trwa ładowanie...
d17xmqp

21 osób trafiło do szpitali w Gdańsku po podtruciu czadem

21 osób trafiło do gdańskich szpitali po zatruciu czadem wydobywającym się z nieszczelnego przewodu kominowego. Osoby te uczestniczyły w szkoleniu odbywającym się w jednym z biurowców. Straż pożarna ewakuowała z budynku kilkadziesiąt innych osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
21 osób trafiło do szpitali w Gdańsku po podtruciu czadem
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d17xmqp

Jak poinformował Krzysztof Drabik dyżurny z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku, z trzykondygnacyjnego budynku mieszczącego się przy ul. Matejki w Gdańsku ewakuowano w sumie około 100 osób. 21 spośród nich uskarżało się na bóle głowy inne dolegliwości, które były spowodowane czadem. Osoby te przewieziono do miejscowych szpitali.

Drabik wyjaśnił, że stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniu, w którym odbywało się szkolenie wynosiło około 300 ppm, podczas gdy dopuszczalne stężenie czadu to 26 ppm, a chwilowe dopuszczalne stężenie tego gazu wynosi 158 ppm.

W akcji ratunkowej brały udział cztery zastępy straży pożarnej. Po ewakuacji strażacy podali tlen części poszkodowanych i przewietrzyli budynek. Zdaniem strażaków czad wydobywał się z nieszczelnego przewodu kominowego odprowadzającego spaliny z pieców grzewczych. Pomieszczenie z piecami sąsiadowało z salą, w której prowadzono szkolenie.

d17xmqp

Podziel się opinią

Share
d17xmqp
d17xmqp
Więcej tematów