Trwa ładowanie...
d25u8sc

19-latek udusił koleżankę. Do zbrodni "nakłonił go demon"

19-letni uczeń technikum w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie) został oskarżony o uduszenie koleżanki z klasy. Domniemany sprawca przyznał się do zabójstwa, ale nie przyznaje się do winy, utrzymując, że do zbrodni nakłonił go demon.

d25u8sc
d25u8sc

Sprawcy zabójstwa grozi kara od ośmiu do 25 lat więzienia lub dożywocie. Proces toczyć się będzie przed sądem w Bydgoszczy.

Jak poinformował prokurator Andrzej Nowak z Inowrocławia, Marcin N. został poddany obserwacji psychiatrycznej, która potwierdziła jego poczytalność w chwili dokonania zabójstwa. Znajomi ofiary uważają, że motywem zbrodni był zawód miłosny, ale prokuraturze nie udało się tego jednoznacznie potwierdzić.

Marcina i 18-letnią Justynę łączyła szkolna przyjaźń. Młodzi ludzie spędzali ze sobą wiele czasu, ale dziewczyna darzyła uczuciem innego chłopaka i - według relacji znajomych - odrzucała zaloty Marcina.

Pod koniec marca oboje spacerowali po terenach zielonych w okolicy inowrocławskiego dworca kolejowego. Tam 19-latek udusił koleżankę i ukrył jej ciało w wagonie stojącym na bocznicy, a następnie sam zgłosił się na policję i przyznał do zbrodni.

d25u8sc

Jak podkreślają prokuratorzy, Marcin N. od początku przyznawał się do morderstwa. Odrzucał jednak odpowiedzialność za nie, utrzymując, że do zbrodni popchnął go demon. Określił go nawet jako zjawę w kobiecej postaci, zwiastującą śmierć, znaną z mitologii irlandzkiej.

Po śmierci Justyny ulicami jej rodzinnej Kruszwicy przeszedł marsz milczenia w proteście przeciwko zbrodni.

d25u8sc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25u8sc
Więcej tematów