Trwa ładowanie...

18-latek prowadził autobus bez uprawnień i pochwalił się tym na Facebooku

Kierowca autobusu 51 kursującego w Katowicach wykazał się nieodpowiedzialnością: pozwolił swojemu 18-letniemu koledze prowadzić pojazd. Chłopak nie miał uprawnień, nie jest też pracownikiem żadnego z przewoźników. Prawdziwy kierowca stracił pracę.

Share
18-latek prowadził autobus bez uprawnień i pochwalił się tym na Facebooku
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d22h5ln

Zapewne nikt by się nie dowiedział o zamianie kierowcy z kolegą, gdyby nie... filmik umieszczony na portalu społecznościowym Facebook. 18-latek postanowił się pochwalić jak dobrze mu szło prowadzenie autobusu.

(fot. Facebook)
Źródło: (fot. Facebook)

Na materiale filmowym widać, że 18-latek prowadzi "51", a w szybie odbija się prawdziwy kierowca. W pojeździe znajdowali się pasażerowie, a autobus kursował na swojej normalnej trasie. Chłopak nie mógł posiadać uprawnień, bo o prawo jazdy kategorii D można starać się dopiero w wieku 24 lub (w razie kwalifikacji wstępnej) 21 lat.

d22h5ln

Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego otrzymał zgłoszenie o sytuacji w poniedziałek, kiedy film stawał się coraz popularniejszy w internecie. Do całego zdarzenia doszło w ubiegły weekend. W wewnętrznym postępowaniu przewoźnik i obsługująca linię 51 żorska firma ustalili, że kierowca ma zaledwie dwutygodniowy staż w firmie i rzeczywiście pozwolił młodszemu koledze prowadzić autobus.

Mężczyzna stracił pracę, ale to nie koniec konsekwencji.

- Zarówno my, jak i firma realizująca połączenia na tej linii, złożyliśmy zawiadomienie na policję - ogłosiła Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP.

Chłopak może odpowiedzieć za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

d22h5ln

Podziel się opinią

Share
d22h5ln
d22h5ln
Więcej tematów