WP

16 uczniów i dwie nauczycielki wśród ofiar katastrofy samolotu we Francji

16 uczniów i dwie nauczycielki z gimnazjum w niemieckim miasteczku Haltern am See zginęli w katastrofie Airbusa A320 linii Germanwings. Na pokładzie samolotu było 150 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
16 uczniów i dwie nauczycielki wśród ofiar katastrofy samolotu we Francji
(PAP/EPA, Fot: ROLF VENNENBERND)
WP

Samolot Airbus A320 rozbił się na wysokości ok. 2 tys. m n.p.m. w miejscowości Meolans-Revel, w pobliżu popularnego ośrodka narciarskiego Pra Loup. Airbus zniknął z radarów niedaleko miejscowości Barcelonnette. Na pokładzie samolotu było 150 ludzi - 144 pasażerów i 6 członków załogi, obywatele Niemiec, Hiszpanii i Turcji.

Niemieckie media już wcześniej informowały, że na pokładzie maszyny znajdowali się niemieccy uczniowie, którzy wracali z Hiszpanii z tygodniowej wymiany międzyszkolnej.

Burmistrz miasteczka Haltern am See Bodo Klimpel potwierdził, że chodzi o 16 uczniów w wieku od 15 do 16 lat i dwoje nauczycieli z gimnazjum w tej leżącej w Nadrenii Północnej-Westfalii miejscowości. Poinformował, że rodzinom ofiar zostanie zapewniona pomoc psychologiczna.

WP

Przed szkołą im. Josepha Koeniga gromadzą się uczniowie i mieszkańcy 38-tysięcznego Haltern am See. Składają kwiaty i zapalają znicze.

Brytyjskie media informują o wstrząsającej historii jednej z uczennic, która wsiadając ze swoją grupą do autobusu, mającego zawieźć ich na lotnisko zorientowała się, że nie ma paszportu. Członkowie hiszpańskiej rodziny, u której mieszkała podczas wymiany, zabrali ją więc do domu i zaoferowali się, że odwiozą ją wprost na lotnisko.

Tragicznym zrządzeniem losu nie spóźnili się - dziewczyna zdążyła wsiąść na pokład samolotu razem ze swoimi kolegami. Źródło: Reuters, Bild, RTL Nieuws, The Daily Mail

Polub WP Wiadomości
WP
WP