Trwa ładowanie...
d2tnzlf

16-letnia Polka groziła, że w szkole dojdzie do strzelaniny

"Nadchodzę”. 16-letnia Polka groziła, że w szkole dojdzie do strzelaniny. Polską policję zaalarmowały służby amerykańskie. Udało się odnaleźć nastolatkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nastolatka umieściła nagranie w sieci
Nastolatka umieściła nagranie w sieci (Policja)
d2tnzlf

Polska policja otrzymała ostrzeżenie od Biura Interpolu w USA dotyczące groźby ataku terrorystycznego, którego celem miała być szkoła w Szkocji. Groźba została opublikowana z użyciem urządzenia, które łączyło się z internetem z terytorium RP.

Jak informuje policja, w jednym z popularnych wśród młodzieży komunikatorów internetowych ujawniono wpis w języku angielskim, który był zapowiedzią powrotu do szkoły. Z kontekstu graficznego tego komunikatu można było wnioskować, że w tej szkole dojdzie do strzelaniny. Komunikat zawierał bowiem jednoznaczną informację, o którą szkołę chodzi. Poza tym był napis "Nadchodzę” a w tle cztery sztuki broni palnej.

Źródło: Policja

Okazało się, że autorką wpisu jest 16-letnia Polka, która w Polsce przebywała na wakacjach a na stałe mieszkała w jednej z miejscowości w Szkocji.

d2tnzlf

Przeszukania przeprowadzono równolegle w Polsce i w Szkocji. Policja znalazła telefon, który wcześniej został użyty do wykonania video-groźby oraz do jej zamieszczenia w sieci. Poza tym znaleziono wszystkie przedmioty, które zostały uwidocznione w tym komunikacie tj. 4 sztuki broni.

Przedmioty te — jak uspokaja policja — nie nosiły jednak cech bojowych. Sprawa została skierowana do Sądu dla nieletnich.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy wstrząśnięci tragedią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tnzlf

Podziel się opinią

Share
d2tnzlf
d2tnzlf
Więcej tematów