Trwa ładowanie...
d29r9ic

15 osób zatrzymanych ws. handlu narkotykami w Wielkopolsce

15 osób podejrzanych o handel narkotykami zatrzymali funkcjonariusze CBŚ i wielkopolscy policjanci. U mieszkańców Jarocina i okolicznych miejscowości znaleziono prawie 5 kg środków odurzających. Trzech podejrzanych trafiło już do aresztu.
Share
15 osób zatrzymanych ws. handlu narkotykami w Wielkopolsce
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d29r9ic

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, zatrzymania zostały przeprowadzone kilka dni temu.

- W trakcie przeszukania domów i obiektów, którymi dysponowali podejrzani, funkcjonariusze znaleźli około 2,5 kg amfetaminy, około 2 kg marihuany oraz haszysz. Trzech najważniejszych podejrzanych na wniosek policji i prokuratury zostało tymczasowo aresztowanych przez poznański sąd - poinformował Borowiak.

Za posiadanie narkotyków i handel nimi na dużą skalę grozi do 12 lat więzienia.

d29r9ic

Według Borowiaka główni podejrzani rekrutowali się ze środowiska pseudokibiców. Niektórzy z nich występowali w sprawach karnych prowadzonych przez policję, w sprawie kibicowskich ustawek i awantur stadionowych.

Rzecznik poinformował, że funkcjonariusze zajmujący się sprawami narkotykowymi zdobyli informacje wskazujące na mieszkańców Jarocina przy okazji innej podobnej sprawy, realizowanej dwa lata temu.

- Z tych informacji wynikało, że podejrzani zaopatrywali się w większe ilości różnych rodzajów narkotyków, a następnie rozprowadzali je poprzez sieć drobniejszych dilerów. Narkotyki trafiały do odbiorców w Jarocinie i okolicznych miejscowościach. W tej sprawie pojawił się również wątek paserstwa kradzionych samochodów francuskich marek - podał.

Na poczet ewentualnych kar funkcjonariusze zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych o wartości około 74 tys. zł.

d29r9ic

Podziel się opinią

Share
d29r9ic
d29r9ic
Więcej tematów