Trwa ładowanie...

1000 zł na wakacje. Będą ograniczenia w związku z przyznawaniem bonu 1000+

Bon turystyczny 1000+ to jeden z najnowszych programów, nad którymi obecnie pracuje rząd. Jego głównym celem ma być wsparcie branży turystycznej w Polsce, która przez epidemię koronawirusa odnotowała kolosalne straty. Z bonu 1000+ skorzystaliby też oczywiście obywatele, którzy planują odpoczynek. Będą jednak pewne ograniczenia.

Share
1000 zł na wakacje. Będą ograniczenia w związku z przyznawaniem bonu 1000+
Źródło: Pixabay
d26zv1v

1000 zł na wakacje. Bon turystyczny 1000+ nie dla wszystkich. Kto z niego skorzysta?

Bon 1000+ otrzymają wyłącznie osoby, które pracują w oparciu o umowy o pracę. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała w wywiadzie dla "Studio Biznes", że nowy program będzie promował etatową formę zatrudnienia. Jednocześnie, aby dostać 1000 zł na wakacje, zatrudnieni nie mogą zarabiać więcej niż 5200 zł brutto miesięcznie. Oznacza to, że maksymalny dochód nie może przekroczyć przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kraju. Osobom, które zarabiają więcej, bon turystyczny 1000+ nie będzie przysługiwał. Tak samo nie będzie przysługiwał zatrudnionym na podstawie umów cywilnoprawnych (umowa zlecenie, umowa o dzieło), ani osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą.

Bon turystyczny 1000+ do wykorzystania tylko w wyznaczonych miejscach

Ponieważ bon turystyczny 1000+ ma być formą wsparcia dla polskiej branży turystycznej, będzie on musiał być wykorzystany wyłącznie w Polsce. Ważne jest to, że bon 1000+ nie będzie miał formy gotówkowej, a ze środków w ramach bonu turystycznego 1000+ będzie można korzystać za pomocą karty lub specjalnej aplikacji instalowanej na smartfonie. Odbywałoby się to podobnie jak obecnie w przypadku np. świadczeń dla górników. "Chcemy, by środki z bonów trafiały do branży turystycznej. Środki trafiałby bezpośrednio na kartę lub na aplikację z jasnym wskazaniem, w jakich terminalach mogą zostać wykorzystane. Na przykład górnicy na tego typu karty dostają środki na dedykowane świadczenia i tylko na te świadczenia można wydawać pieniądze" - podkreśliła Jadwiga Emilewicz w "Studio Biznes".

1000 zł na wakacje. Gdzie można wykorzystać?

Na co będzie można wykorzystać bon turystyczny 1000+?

  • wykupienie krajowej wycieczki
  • opłacenie przewodnika krajowego
  • zakup biletów wstępu np. do muzeów
  • uregulowanie rachunku za nocleg w krajowym hotelu lub pensjonacie.
d26zv1v

Jak długo będzie ważny bon 1000+?

Do kiedy będzie można wykorzystać bon turystyczny 1000+? Z informacji, jakie przekazała minister Jadwiga Emilewicz, 1000 zł na wakacje będzie można wykorzystać nie tylko w tym roku. Bon 1000+ będzie miał ważność 2 lata. Jednocześnie rozwiązanie to miałoby zostać wprowadzone na stałe, zatem 1000 zł na wakacje można byłoby otrzymać co roku.

Wybory 2020. Jarosław Gowin komentuje zgrzyt ze Zbigniewem Ziobrą. Padły 2 możliwe terminy głosowania

d26zv1v

Podziel się opinią

Share
d26zv1v
d26zv1v
Więcej tematów