Trwa ładowanie...

100 tys. zł z reklamówki znalezionej w hospicjum trafi do potrzebujących. Wciąż szukają darczyńcy

Coraz bliżej wykorzystania przez hospicjum w Słupsku 100 tys. zł zostawionych dwa lata temu na korytarzu placówki. - Ponieważ mimo apeli anonimowy darczyńca nie zgłosił się, musieliśmy czekać dwa lata - mówi WP Monika Rapacewicz ze słupskiego magistratu. Wyznaczony prawem termin mija 20 kwietnia i wszystko wskazuje na szczęśliwy finał sprawy nietypowej darowizny.

Share
100 tys. zł z reklamówki znalezionej w hospicjum trafi do potrzebujących. Wciąż szukają darczyńcy
Źródło: hospicjum.slupsk.pl
d27y3ts

Niemal dwa lata temu - 17 kwietnia 2018 roku wieczorem, pielęgniarka z hospicjum w Słupsku zwróciła uwagę na foliową torebkę leżącą pod stolikiem przy wejściu. Okazało się, że reklamówka skrywała sto tysięcy złotych i dwa tysiące euro. Na stoliku pracownicy znaleźli także egzemplarz Biblii.

Gotówka trafiła do wezwanych na miejsce policjantów, a później na specjalne konto słupskiego samorządu.

d27y3ts

- Zgodnie z prawem musimy czekać dwa lata na zgłoszenie się osoby, która może być właścicielem gotówki. Oczywiście okoliczności znalezienia pieniędzy wskazują, na przekazaną w nietypowy sposób, darowiznę, ale przepisy są jednoznaczne - mówi Wirtualnej Polsce Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy urzędu miejskiego w Słupsku.

Darczyńcy poszukiwano przez media zaraz po odkryciu torby, a teraz słupski samorząd podjął ostatnią próbę.

Zobacz też: 10. rocznica <a href="https://wiadomosci.wp.pl/katastrofa-smolenska-6034425535534209c">katastrofy smoleńskiej</a>. Mocny głos Aleksandry Dulkiewicz

Śledź na żywo: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-testy-drive-thru-w-gdansku-sa-pierwsi-pacjenci-6498275556841089a" target="_blank">Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja</a>

- Poprosiliśmy jeszcze raz o pomoc policję - wyjaśnia rzeczniczka. - Pieniądze zostały zdeponowane na osobnym koncie dwa lata temu 20 kwietnia. Jeśli do tego dnia kwietnia w tym roku nic się nie zmieni, pieniądze przejdą na własność miasta. Już zapadła decyzja o ich przekazaniu dyrekcji hospicjum - dodaje Rapacewicz.

d27y3ts

Zaznacza, że władze miasta chciałyby też podziękować za tak wysokie wsparcie placówki.

100 tys. w reklamówce. Pracownicy widzieli parę starszych ludzi

Co ciekawe, prawdopodobnie nie mówimy o jednym darczyńcy. Okazuje się, że dyrektor hospicjum w Słupsku Teresa Jerzyk - po rozmowie ze współpracownikami - ma pewne przypuszczenia co do tego, kto mógł zostawić gotówkę.

- To mogło być starsze małżeństwo, które siedziało wtedy w poczekalni na tych fotelach przy stoliku. Potem wyszli - powiedziała dyrektor reporterowi Radia Gdańsk. We wcześniejszych relacjach członkowie personelu hospicjum wspominali, że para wyglądała na szczęśliwą, a nawet zakochaną.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc - dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film
d27y3ts

Podziel się opinią

Share
d27y3ts
d27y3ts
Więcej tematów