Trwa ładowanie...

Zwrot ws. "Lex TVN"? Przecieki z PiS

- Nie jest przesądzone, że "Lex TVN" stanie na najbliższym posiedzeniu Sejmu 11 sierpnia. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w poniedziałek - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na jednego z ważnych polityków PiS. Do tego jest prawdopodobne, że przyjęta zostanie przynajmniej jedna z poprawek, które zaproponował szef KRRiT Witold Kołodziejski - informuje gazeta.

Share
"Lex TVN". PiS nie ma pewności, czy będzie miał głosy, by ustawę uchwalić
"Lex TVN". PiS nie ma pewności, czy będzie miał głosy, by ustawę uchwalić Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3r8fpv

- Zapewne poprzemy propozycję, która pozwoli wydłużyć proces koncesyjny dla TVN o pół roku. To da czas KRRiT na podjęcie decyzji, ale także Amerykanom na dostosowanie się do polskiego prawa - usłyszał "Dziennik Gazeta Prawna" od innego rozmówcy z PiS.

Ale - jak napisano - w grę wchodzi także druga poprawka, która zakłada, że KRRiT może udzielić koncesji firmie, której właścicielem jest państwo spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, o ile polski rząd zawarł z nim stosowną umowę.

"W takim przypadku, by móc wydłużyć koncesję dla TVN, Polska miałaby zawrzeć umowę rządową z administracją Joe Bidena. To mimo wszystko oznaczałoby znaczącą zmianę kursu, ponieważ projekt ustawy w obecnej formie wyklucza Amerykanów z polskiego rynku" - wskazano.

d3r8fpv

Oceniono, że "dla PiS istotne będzie, na ile jest pewne, że będzie miał głosy, by ustawę uchwalić". "Na razie takiej pewności nie ma. Przeciwko jest Porozumienie, a nie wiadomo, czy głosy spoza klubu PiS wystarczą - zwraca uwagę "DGP".

"Lex TVN". Minister z KPRM wprost: rynek potrzebuje zmian

"Lex TVN". Co na to Konfederacja i Kukiz?

- Każde rozwiązanie jest możliwe, nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Podejmiemy ją, jeśli faktycznie projekt pojawi się w porządku obrad - mówi Jakub Kulesza z Konfederacji.

Paweł Kukiz z kolei nie wyklucza poparcia dla ustawy. - Sam TVN, zanim jeszcze ustawa stanęła na komisji, na wyrost pokazywał grafiki, z których wynikało, że nasi posłowie będą głosować razem z PiS w tej sprawie. A przecież "Lex TVN" nie było przedmiotem naszej umowy z prezesem Kaczyńskim o współpracy przy kilku bardzo konkretnych kwestiach. Dlatego TVN takimi manipulacjami tylko przybliża mnie do decyzji, która będzie im nie w smak - powiedział w rozmowie z "DGP".

d3r8fpv

- Kluczowa jest poprawka dotycząca niemożności wykupienia udziału w spółkach medialnych przez spółki Skarbu Państwa, która przeszła na razie przez komisję. A gdyby jeszcze PiS podziękował Jackowi Kurskiemu (prezesowi TVP - red.), to jeszcze łatwiej byłoby mi podjąć decyzję - dodał Kukiz.

Przeczytaj również:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3r8fpv

Podziel się opinią

Share
d3r8fpv
d3r8fpv
Więcej tematów