Trwa ładowanie...
d2f2nru
sondaż

Znacząca przewaga PiS. Najnowszy sondaż

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w czerwcu, PiS, wraz z partiami koalicyjnymi - Solidarną Polską i Porozumieniem, mogłoby liczyć na poparcie 34-proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar. Poparcie dla PO deklaruje 24 proc. badanych. Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwa ugrupowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS ma 10 proc. przewagi nad PO
PiS ma 10 proc. przewagi nad PO (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2f2nru

W porównaniu do ankiety z poprzedniego miesiąca, PiS zanotował spadek o 6 pkt. proc., PO zaś wzrost - o 3 pkt. proc.

Do Sejmu weszłyby jeszcze: Wiosna Roberta Biedronia, na którą chciało głosować 8 proc. ankietowanych (wzrost o 2 pkt proc.), oraz Kukiz’15 - 7 proc. (wzrost o 3 pkt proc.).

Progu wyborczego nie przekroczyłoby m.in. Polskie Stronnictwo Ludowe oraz SLD - oba z poparciem 4 proc. (spadek o 1 punkt procentowy).

d2f2nru

Do Sejmu nie dostałyby się również Wolność (3 proc.), Nowoczesna (3 proc.), Razem (1 proc.) oraz Ruch Narodowy, Teraz! i Zieloni, które uzyskały poparcie poniżej 1 proc.

Zobacz także: Jednoznaczny sondaż dla PiS. Lubnauer komentuje

Chęć udziału w wyborach do Sejmu deklaruje 61 proc. Polaków, przy czym 25 proc. badanych jest zdecydowana w tej kwestii, a 36 proc. raczej przystąpiłaby do głosowania. Przeciwne stanowisko wyraża 28 proc. respondentów - 14 proc. zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, taka sama liczba osób mówi, że zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. 11 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach.

d2f2nru

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 12 proc. nie potrafi zdecydować, na kogo oddałoby głos. Jest to wynik o 2 punkty procentowe niższy niż w maju.

Badanie przeprowadzono w dniach 1 -19 czerwca br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 967 dorosłych mieszkańców Polski (preferencje partyjne: N=591 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach), techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f2nru

Podziel się opinią

Share

d2f2nru

d2f2nru
Więcej tematów