WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł reżyser Aleksiej Bałabanow

Aleksiej Bałabanow, powszechnie uważany za jednego z najciekawszych rosyjskich twórców filmowych, w sobotę zmarł nagle pod Petersburgiem - poinformowało radio Echo Moskwy, powołując się na jego bliskich. Miał 54 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Popularność przyniosły mu filmy "Brat" (1997) i "Brat 2" (2000). W ostatnich latach bardzo dobre recenzje zebrały m.in. "Ładunek 200" (2007), "Palacz" (2010) i "Też chcę" (2012).

Premiera tego ostatniego odbyła się na zeszłorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji. W jednym z epizodów Bałabanow zagrał samego siebie - reżysera, który umiera na ekranie.

Choć Bałabanow twierdził, że obrazem tym zakończył swoje życie twórcze, to jednak wiadomo, że myślał o nakręceniu filmu o bandyckiej młodości Józefa Stalina.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP