31-10-2012 (13:08)

Zmarł płk dr inż. Konrad Mackiewicz, brat Marii Kaczyńskiej

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł płk Konrad Mackiewicz - brat śp. Marii Kaczyńskiej - poinformowała niezależna.pl. Płk dr inż. Konrad Mackiewicz był długoletnim pracownikiem Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych. Za zasługi dla obronności kraju był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konrad Mackiewicz
Konrad Mackiewicz (AKPA, Fot: Gałązka)
WP

Konrad Mackiewicz zmarł w wieku 67 lat. Pozostawił po sobie pogrążoną w żałobie rodzinę - żonę Teresę oraz siostrzenicę Martę Kaczyńską.

Brat śp. Marii Kaczyńskiej był z zamiłowania rodzinnym kronikarzem - podaje "Super Express". Znał dzieje rodziny Mackiewiczów i specjalnie przed katastrofą smoleńską przygotowywał dla siostry dokumenty. Dokumenty, które potwierdzały, że dwóch stryjów pani Marii zostało rozstrzelanych w Smoleńsku przeszło 70 lat temu.

Konrad Mackiewicz nie tylko pasjonował się dziejami rodzinnymi, ale także pracował w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych. Płk dr inż. był długoletnim pracownikiem Instytutu. Za zasługi dla obronności kraju został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W Instytucie zajmował się systemami celowniczo-nawigacyjnymi, a swoją wiedzą wspomagał komisje badające wypadki w lotnictwie wojskowym.

WP

To właśnie Konrad Mackiewicz wziął na siebie obowiązek identyfikacji zwłok śp. Marii Kaczyńskiej. Zaraz po katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku poleciał do Smoleńska, gdzie dopełnił wszystkich formalności. Po aferach związanych z ekshumacjami ofiar katastrofy smoleńskiej zapewniał, że w grobie Marii Kaczyńskiej została pochowana ona sama.

Polub WP Wiadomości
WP
WP