WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł gen. John Eisenhower, syn Dwighta Eisenhowera

W wieku 91 lat zmarł w sobotę w swym domu w stanie Maryland generał John Eisenhower, syn 34. prezydenta USA, Dwighta Eisenhowera - poinformował w niedzielę Pentagon.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł gen. John Eisenhower, syn Dwighta Eisenhowera
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
WP

John Eisenhower był wojskowym, dyplomatą i historykiem. - Dorastał jako syn bohatera, by samemu stać się wielkim Amerykaninem, pełnym patriotyzmu i charakteru - powiedział o zmarłym prezydent USA Barack Obama.

John Eisenhower - tak jak jego ojciec - był żołnierzem i ukończył akademię wojskową w West Point. Opuścił mury tej uczelni 6 czerwca 1944 roku, w dniu, w którym rozpoczęła się operacja lądowania aliantów w Normandii, a którą dowodził generał Dwight Eisenhower, naczelny dowódca sił sprzymierzonych w Europie Zachodniej.

John Eisenhower walczył w II wojnie światowej, a później w wojnie koreańskiej. Awansował do stopnia generała brygady. Już jako historyk opublikował wiele książek. W czasie prezydentury Richarda Nixona był ambasadorem USA w Belgii. Mimo że całe życie związany był z Partią Republikańską, w wyborach prezydenckich w 2004 roku głosował na Demokratę Johna Kerry'ego, a nie na Republikanina George'a W. Busha.

WP

John Eisenhower miał czworo dzieci. Jego najstarszy syn, Dwight David Eisenhower, poślubił Julie Nixon, córkę Richarda Nixona.

Polub WP Wiadomości
WP
WP