Trwa ładowanie...
d4hcw5u

"Zielone miejsca pracy" dla absolwentów

Premier Leszek Miller spotkał się z absolwentami szkół leśnych, którzy podejmują zatrudnienie w ramach programu "Pierwsza Praca" (PAP/Tomasz Gzell)
Prawie 2 tys. tegorocznych absolwentów szkół średnich i wyższych o kierunkach związanych z gospodarką leśną i rolną znajdzie zatrudnienie dzięki ruszającemu od 1 lipca programowi "Zielone miejsca pracy".

Share
d4hcw5u

Program przygotowały ministerstwa pracy i środowiska, jest on jednym z elementów rządowego pakietu ułatwień dla absolwentów "Pierwsza praca".

We wtorek w Kancelarii Premiera z leśnikami spotkali się premier Leszek Miller, minister pracy Jerzy Hausner i minister środowiska Stanisław Żelichowski.

Dzisiejsze spotkanie sygnalizuje bardzo znaczący, poważny obszar w rozwiązywaniu problemów rynku pracy, który wspólnie z panem Żelichowskim nazwaliśmy "zielone miejsca pracy" - powiedział minister pracy.

Przypomniał, że Polska w ciągu najbliższych paru lat będzie musiała ponieść olbrzymie wydatki, by dostosować swoje środowisko do standardów Unii Europejskiej.

d4hcw5u

Minister środowiska przekonywał zebranych, że leśnictwo jest tą dziedziną, która może być polskim dróżnikiem w Unii Europejskiej. Mamy jedne z najpiękniejszych lasów w Europie - dodał.

Żelichowski życzył leśnikom, aby ich kontakt z lasem był owocujący. Przytoczył też - jak twierdzi - japońskie przysłowie: Jeżeli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - wypij butelkę wódki, jeśli tydzień - zabij prosiaka, jeśli miesiąc - to się ożeń, a jeśli chcesz być całe życie szczęśliwy, to zostań leśnikiem.

Dzięki zawartym w programie rozwiązaniom osoby, które w tym roku ukończyły szkoły leśne lub o podobnym profilu i zarejestrowały się jako bezrobotne, będą mogły zdobyć doświadczenie zawodowe w pracy związanej z ochroną środowiska.

Absolwenci przyjęci na "zielone miejsca pracy" zajmować się będą przede wszystkim zabiegami pielęgnacyjnymi i zalesianiem, a także oczyszczaniem ze śmieci i odpadków lasów, brzegów rzek i potoków oraz terenów wokół zbiorników wodnych. Będą również naprawiać i konserwować urządzenia (edukacyjne, rekreacyjne i turystyczne) znajdujące się w lasach państwowych oraz systemy irygacyjne. (an)

d4hcw5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hcw5u
Więcej tematów