Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro o sądownictwie: mamy słabe wyniki i będziemy to zmieniać

• Na tle Unii Europejskiej Polska jest krajem bogatym w liczbę sędziów, ale mamy słabe wyniki sądownictwa
• To ocena ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który zapowiada zmiany w tej kwestii
• Najpierw jednak trzeba wyjaśnić sytuację w Trybunale Konstytucyjnym - powiedział na antenie radiowej Jedynki minister sprawiedliwości
• Ziobro zapowiedział też zaostrzenie kar za poważne przestępstwa gospodarcze

Zbigniew Ziobro o sądownictwie: mamy słabe wyniki i będziemy to zmieniaćŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2tdhbx
d2tdhbx

Rząd Beaty Szydło podsumował rok swojej pracy. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w czwartkowych "Sygnałach Dnia" mówił o tym, co udało się zrealizować w jego resorcie oraz w prokuraturze.

- Centralnym projektem, który był realizacją naszych zobowiązań wyborczych w zakresie dbania o bezpieczeństwo Polaków była zmiana usytuowania prokuratury. Podporządkowanie jej działaniom rządu pozwala realizować spójną politykę bezpieczeństwa - stwierdził Ziobro.

Minister sprawiedliwości mówił też o reformie sądownictwa. - Żeby można było zrobić dużą reformę sądownictwa to trzeba mieć pewność, że Trybunał Konstytucyjny nie wysadzi jej w powietrze - zaznaczył Ziobro.

Prokurator generalny przyznał, że miał już podobne doświadczenia w tej kwestii. - Przygotowałem ustawy reformujące polskie sądownictwo i zostały zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny, w którym zasiadają osoby niezgadzające się na pewną wizję państwa, w którym stawia się na sprawność działania sądów, stawia się wysoką poprzeczkę również sędziom - tłumaczył Ziobro.

d2tdhbx

Minister sprawiedliwości zapowiedział też zaostrzenie kar za poważne przestępstwa gospodarcze. - Kończymy też z ukrywaniem majątku przez sprawców - stwierdził Ziobro.

Ziobro powiedział też na antenie radiowej Jedynki, że wcześniej prokuratura skupiała się na tym, aby zamiatać sprawy pod dywan. - Teraz wreszcie pracuje - ocenił prokurator generalny.

Zobacz także:

d2tdhbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdhbx
Więcej tematów