Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro o aferze GetBack: Zarzuty po 1,5 miesiąca, PO ws. Amber Gold zajęło to ponad 2 lata

Służby zatrzymały byłego prezesa GetBack Konrada K., postawiono mu zarzuty. - Po upływie 1,5 miesiąca zatrzymano i przedstawiono zarzuty głównemu podejrzanemu. Tymczasem w sprawie Amber Gold, gdy rządziła PO, (...) główny sprawca usłyszał zarzuty kiedy minęły aż 2 lata i 8 miesięcy od zawiadomienia - komentuje w rozmowie z WP Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.
Share
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro porównuje działania służb ws. GetBack do działań ws. Amber Gold.
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro porównuje działania służb ws. GetBack do działań ws. Amber Gold.Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d134zca

Sprawa GetBack, czyli przeżywającej kłopoty firmy zajmującej się skupowaniem i egzekwowaniem długów, porównywana jest przez opozycję do Amber Gold. Politycy PO przekonują, że służby państwa podległe politykom PiS nie zauważyły zagrożenia i pozwoliły na działalność firmy.

- Śledztwo w sprawie GetBack prokuratura wszczęła dzień po złożeniu zawiadomienia przez Komisji Nadzoru Finansowego, czyli 24 kwietnia 2018 roku. Zaś po upływie 1,5 miesiąca zatrzymano i przedstawiono zarzuty głównemu podejrzanemu - przypomina w rozmowie z WP minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Tymczasem w sprawie Amber Gold, gdy rządziła PO, prokuratura wszczęła postępowanie dopiero po upływie 6 miesięcy od złożenia zawiadomienia przez KNF, zaś główny sprawca usłyszał zarzuty jak minęło aż 2 lat i 8 miesięcy od zawiadomienia - wskazuje Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Konrad K., były prezes GetBack, został zatrzymany przez CBA w sobotę 16 czerwca 2018 r. Dokonano też przeszukań biur i apartamentu. W niedzielę Zbigniew Ziobro poinformował, że Konrad K. usłyszał prokuratorskie zarzuty. W poniedziałek to samo spotkało jego współpracownika Piotra B.

d134zca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Niepokojący sondaż dla PiS. Minister PiS komentuje

d134zca

Podziel się opinią

Share
d134zca
d134zca
Więcej tematów