Opłatek w TVP. Kolejni politycy w środku
W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania przedstawiające wydarzenia w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Tuż przed północą w siedzibie TAI zjawił się ksiądz, a były szef TAI i dziennikarz TVP Michał Adamczyk spotkał się z posłanką Małgorzatą Gosiewską i byłym szefem MON Mariuszem Błaszczakiem. Wcześniej w siedzibie TAI pojawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński.
24.12.2023 | aktual.: 25.12.2023 00:38
Członkini zarządu Polska Press Dorota Kania opublikowała zdjęcia z siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Na jednym z nich widać byłego szefa TAI i dziennikarza TVP Michała Adamczyka a także Małgorzatę Gosiewską (PiS) i byłego szefa MON w rządzie PiS Mariusza Błaszczaka.
Politycy i ksiądz w siedzibie TAI
"Opłatek przed Pasterką w TAI" - napisała Kania na X.
Na kolejnym zdjęciu opublikowanym przez Kanię widać księdza.
"Wigilijna atmosfera na manifestacji przed siedzibą TAI. Przyszło kilkaset osób. Na miejscu jest Mariusz Błaszczak. Był opłatek, życzenia i kolędy" - pisze telewizja wPolsce.pl. Na nagraniu sprzed siedziby TAI widzimy byłego szefa MON, który składa życzenia zgromadzonym przed budynkiem osobom.
Protestujący dziękują mu za przybycie. Życzą "siły i spokoju".
Interwencja poselska Jarosława Kaczyńskiego
Wcześniej do siedziby TAI, przyjechał prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Przyjechałem ocenić skalę łamania prawa poprzez nadużywanie kodeksu spółek handlowych, którego przepisy odnoszące się do zmian władz spółek, nie odnoszą się do telewizji i radiofonii publicznej, bowiem są jasno określone w odpowiednich ustawach - powiedział w niedzielę portalowi wPolityce.pl prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak poinformowało wpolityce.pl szef PiS przyjechał w niedzielę do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) z interwencją poselską po doniesieniach tego portalu o tym, że po budynku "zaczęli kręcić się nieoznakowani ochroniarze, zmieniono też procedury, zamknięto jedno z wejść i przestano wpuszczać do siedziby TAI niektórych pracowników TVP".
Jak przekonywał, "dotychczasowe wyniki kontroli wskazują na to, że mamy do czynienia z ostrym łamaniem prawa. - Mamy do czynienia zarówno z deliktami konstytucyjnymi, jak i deliktami karnym - twierdził.
Zmiana władzy w mediach publicznych
W miniony wtorek Sejm podjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. Resort kultury poinformował w środowym komunikacie, że szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz, powołując się na Kodeks spółek handlowych, odwołał 19 grudnia br. dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz ich rady nadzorcze.