Trwa ładowanie...
d3tn4ot

Zarzuty wobec byłego wiceprezydenta Szczecina

Szczecińska prokuratura postawiła zarzuty m.in. niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień Andrzejowi K., b.wiceprezydentowi miasta, obecnie radnemu. Sprawa dotyczy przekazania gruntów miejskich spółdzielni mieszkaniowej.

Share
d3tn4ot

Działania byłego wiceprezydenta miały przynieść Szczecinowi straty obliczane na ponad 16,5 mln zł - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Anna Gawłowska-Rynkiewicz. Sprawa dotyczy gruntów, na których miało powstać osiedle mieszkaniowe, a ostatecznie wybudowano wielkie centrum handlowe.

Andrzej K., obecnie radny miasta (AWS-SKL), w chwili gdy był naczelnikiem Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami Urzędu Miasta, a później wiceprezydentem, miał przyczynić się do przekazania ziemi spółdzielni mieszkaniowej na niekorzystnych dla miasta warunkach. Spółdzielnia zaś oddała ziemię za długi szczecińskiej spółce, która z kolei sprzedała ją zagranicznemu inwestorowi za 16,5 mln zł.

Zdaniem prokuratury zarzuty mogą być postawione kolejnym osobom.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie kontynuuje także postępowanie w sprawie korupcji w magistracie. W maju tego roku aresztowano kilku urzędników, odpowiedzialnych m.in. za sprawy lokalowe. (pn)

d3tn4ot

Podziel się opinią

Share
d3tn4ot
d3tn4ot
Więcej tematów