Trwa ładowanie...
internet
09-09-2009 17:20

Wyścig gołębia pocztowego z internetem - gołąb wygrał

Gołąb pocztowy imieniem Winston wygrał w Afryce Południowej niecodzienny wyścig z... internetem, zorganizowany przez pracownika firmy The Unlimited, sfrustrowanego powolną transmisją danych.

Share
Wyścig gołębia pocztowego z internetem - gołąb wygrałŹródło: PAP
d1x13y8

Winston wyruszył z czterema gigabajtami danych (zapisanych na karcie pamięci) z ośrodka informacji telefonicznej firmy The Unlimited do jej centrali w Durbanie, pokonując 85-kilometrową trasę w ciągi godziny i ośmiu minut.

Następnie trzeba było zapisać dostarczone przez Winstona dane w firmowym komputerze, co zajęło prawie godzinę. Ostatecznie przesłanie danych z pomocą gołębia potrwało więc dwie godziny i siedem minut. W tym czasie firmowy komputer zdołał przesłać do centrali zaledwie 4% takiego samego pakietu danych.

Organizator wyścigu wytknął swemu dostawcy usług internetowych, że owe dane, gdyby przesłać je przez internet dotarłyby do centrali dopiero po dwóch dniach.

Winston, który dzięki swemu wyczynowi stał się bohaterem wielu portali internetowych, został oficjalnie zatrudniony przez firmę The Unlimited.

d1x13y8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x13y8
d1x13y8
Więcej tematów